Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 09-06-17, 11:00
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο El mago Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη κιόλας ... Αλλά αφού θέλετε να μπούμε δυναμικά στον W18, η δωρεά χρυσού θα είναι προαιρετική ;;;
Από ότι καταλαβαίνω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος, τα παιδιά θέλουν να μπουν απλά για το παρεάκι, για να έχουν μια ενεργή φατρία και κάποιον να μιλάνε, σε αντίθεση με τους ελληνικούς κόσμους που έχει ερημώσει το σύμπαν.

Επίσης κανείς δε μίλησε για προαιρετική δωρεά χρυσού.
Άλλο το αν θέλω δίνω και άλλο το ξεπαραδιάζομαι για τη φατρία. Που ειδικά στα πρώτα επίπεδα, και όλο σου το χρυσό να δώσεις τίποτα δε γίνεται. Οπότε προτιμότερο είναι να πάρουν πρώτα κάποια επίπεδα οι χαρακτήρες, να αρχίσουν να βγάζουν κανά φράγκο και μετά να αρχίσουν να δίνουν.
Παράδειγμα.
Αυτά που θα βγάλει ο 1ου επιπέδου σε μια μέρα, θα τα βγάλει ο 10ου σε μια αποστολή. Οπότε καλύτερα να φτάσει 10ου μια ώρα αρχύτερα και με σοβαρά στατιστικά, παρά να φτάσει "κακομοίρης" έχοντας δώσει και κάτι ψίχουλα στη φατρία.
Οπότε ναι μεν δωρεά χρυσού, αλλά με μέτρο, τουλάχιστον στην αρχή και αργότερα χώνετε όσα θέλει ο κάθε ένας.

Παράθεση:
Εγώ πάντως βάση εμπειρίας από W1 ( MASTERS OF GALAXY ) έμαθα από τον σπουδαίο STRAK ότι το μόνο που αρμόζει στους "Χρυσό-Παρτάκιδες" είναι ένα ωραίο Kick από την φατρία, και ότι όποιος έμπαινε θα έπρεπε τουλάχιστον να δώριζε τα 3/5 του χρυσού που ξοδεύτηκε για να μπει !!
Τους παρτάκιδες εν γένει δεν τους συμπαθώ ούτε κι εγώ. Αλλά νομίζω πως αυτό το κάλυψα πριν. Επίσης δε συμπαθώ τους χωρίς λόγο πομπώδεις χαρακτηρισμούς. Όλοι έχουμε μια "Α" εμπειρία στο παιχνίδι, αλλά σίγουρα δεν έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης. Ίσως γιατί δεν πάμε όλοι να γίνουμε "Αφέντες του γαλαξία" ή του εκάστοτε server, με όποιο κόστος για τους συμπαίκτες μας...
Γιατί δε μπορεί ο 11ος παίκτης (που η θέση του κοστίζει 160 χρυσά, αν δεν κάνω λάθος) να δώσει 96 χρυσά (3/5) και μηδέν μανιτάρια, και ο κακόμοιρος ο 50ος, επίσης για μία θέση (που όμως κοστίζει 16.227 χρυσά και 125 μανιτάρια) να δώσει 9.736 και ίσως και ένα κάρο μανιτάρια με την πρόφαση πως "η θέση άνοιξε για εσένα και κοστίζει, οπότε πρέπει να την πληρώσεις", ατάκα που την έχω ακούσει...

Οπότε συνοψίζοντας
Καλό είναι όλοι να προσφέρουν στη φατρία. Οι παρτάκιδες, ναι, είναι για σουτάρισμα, αλλά όσο μπορεί ο κάθε ένας και όχι όσο πιστεύει κάποιος (είτε λέγεται αρχηγός, είτε κάποιος άλλος "σπουδαίος") πως πρέπει να δώσει.
Μην ξεχνάμε πως είναι παιχνίδι και όχι κάτι παραπάνω!
Για το λόγο αυτό θα πρέπει ο σχετικός με τις δωρεές κανόνας, να γραφτεί κατόπιν ωρίμου σκέψης και πάντα σε σχέση με τους στόχους που έχει η ομάδα που θα δημιουργήσει τη φατρία (για τη φατρία), αλλά και τη δυναμική των μελών που θα την απαρτίζουν.

Παράθεση:
Όσο αφορά το θέμα των αξιωματικών... από ότι έχω καταλάβει η φατρία του W18 θα απαρτίζεται από πολλούς παίκτες νεαρής ηλικίας και κυρίως ανήλικους... Γνωρίζω ότι ζητάνε να είναι αξιωματικοί επανειλημμένα χωρίς κανέναν λόγο , οπότε θα πρότεινα ο Αρχηγός ( Scientist ) στην προκειμένη περίπτωση να έχει 2-3 έμπιστα μέλη που θα έχουν και ανάλογες αρμοδιότητες ως αξιωματικούς.
Αυτό είναι ένα δύσκολο (και αρκετά κουραστικό για τον αρχηγό κομμάτι).
Καλό θα ήταν, αν έχετε καταλήξει σε αρχηγό,αυτός να κάνει κάποιες προσωπικές συζητήσεις με τα άτομα που πιστεύει πως ανταποκρίνονται στις υποχρεώσεις και τα καθήκοντα των αξιωματικών και μαζί να κάτσουν να γράψουν τους κανόνες της φατρίας (επίσης) λαμβάνοντας υπ'όψιν τους στόχους που έχουν για τη φατρία, αλλά και τη δυναμική των υποψηφίων μελών της.

Παράθεση:
Τώρα για το ζήτημα της οργάνωσης, η όλη προσπάθεια είναι άναρχη και χαώδης μέχρι στιγμής , αλλά με ικανοποιεί και μου κεντρίζει το ενδιαφέρον οτί θα υπάρξει Αμιγώς Ελληνική Φατρία .... Προτείνω να γίνει μία λίστα με τα πρώτα 10 μέλη , ώστε να τους σταλεί πρόσκληση μόλις ανοίξει ο σέρβερ και να μην υπάρχει μία χάβρα !
Μέχρι ένα σημείο είναι καλό το άναρχο...Μην ξεχνάμε πως είναι παιχνίδι και παίζουμε για τη χαρά, το νταβαντούρι...Για να περνάμε καλά!
Πέρα από αυτό όμως καλό θα είναι να κάνετε μια κουβέντα για το ποιοι θα παίξουν με μανιτάρια, που σημαίνει πως θα αναπτυχθούν γρήγορα και θα βοηθήσουν και τη φατρία, ώστε να μπουν στην πρώτη δεκάδα, και ποιοι όχι, για να μπουν αργότερα (που θα έχουν ανοίξει θέσεις).

Αυτά τα ολίγα.
Και πάλι καλή επιτυχία!
mojo jojo (10-06-17)
Παλιά 09-06-17, 11:51
Το avatar του χρήστη Scientist
Scientist Ο χρήστης Scientist δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

El Mago:
Μη σε αγχώνει η λίστα φίλε. Τη δικιά σου λίστα τη βλέπω και θα σας καλέσω εξ αρχής. Επίσης όταν ενημερωθούμε από το παιχνίδι ότι ανοίγει ο σέρβερ τότε θα οργανωθούμε όσο καλύτερα γίνεται.
El Mago & Bruenor:
Όσον αφορά τους αξιωματικούς ο πρώτος που θα γίνει θα είναι ένας φίλος μου (in real life) που το γνωρίζω προσωπικά προφανώς (και μη μου πείτε ότι δεν είναι σωστό να προάγεις σε αξιωματικό με κριτήριο τη συμπάθεια, γιατί σκοπεύω να τον προάγω ακριβώς επειδή τον ξέρω και γνωρίσω πως θα κινηθεί στο παιχνίδι και τα λοιπά), θα μιλάμε στο τηλέφωνο ανά πάσα στιγμή και γενικά θα έχουμε καλή συνεννόηση. Από εκεί και πέρα αν δω ότι κάποιος είναι ενεργός, παίζει σωστά και είναι έμπιστος και νοιάζεται για τη φατρία και βέβαια θα γίνει αξιωματικός για να προσκαλεί, να κηρύττει επιθέσεις και τα λοιπά. Παρακλήσεις για προαγωγή σε αξιωματικό προφανώς και δε θα είναι αποτελεσματικές.
Τώρα για τη δωρεά χρυσού: Δε θα βάλλω ποτέ όρους όπως όποιος δε δωρίζει αρκετά θα κικάρεται και τα λοιπά. Απλώς αν η φατρία είναι γεμάτη και δε δωρίζει μετά από παράκληση μου ή των αξιωματικών δεν έχω άλλη επιλογή από το να τον απομακρύνω. Επίσης για τους παρτάκιδες δεν υπάρχουν παρακλήσεις. Αν κάποιος εκμεταλλεύεται τις δωρεές και τα μπόνους που χτίζουν οι άλλοι θα απομακρύνεται πάραυτα όχι τόσο γιατί δε δωρίζει αλλά κυρίως επειδή η φατρία δεν είναι για άτομα που σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο.
Όσον αφορά τους κανόνες: Θα συζητηθούν με όλα τα μέλη όταν με το καλό ανοίξει ο σέρβερ.
Για τα μανιτάρια: Για όσο είναι φθηνά τα μπόνους θα προσπαθήσω με το φίλο μου να αγοράσουμε κάποια μανιτάρια και να τα δωρίσουμε όλα. Εξάλλου θα ήταν άδικο να δωρίσει κάποιο μέλος και να μη δωρίσει ο αρχηγός και ο αξιωματικός. Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω. ΑΥΤΌ ΔΕ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΌΤΙ όποιον κάνω αξιωματικό θα πρέπει να δωρίσει μανιτάρια ούτε ότι κάποιος θα πρέπει να δωρίσει μανιτάρια για να προαχθεί.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scientist : 09-06-17 στις 12:21
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to Scientist For This Useful Post:
nickmour70 (09-06-17)
Παλιά 09-06-17, 12:05
el beasta huntera Ο χρήστης el beasta huntera δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗς ΦΑΤΡΙΑΣ SCIENTIST....ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ..ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΚΑΙ ΠΡΜΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΝΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...ΚΑΙ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο SCIENTIST ...ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩς ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΦΑΤΡΙΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-17, 12:10
El mago Ο χρήστης El mago δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Arrow

Παράθεση:
Τους παρτάκιδες εν γένει δεν τους συμπαθώ ούτε κι εγώ. Αλλά νομίζω πως αυτό το κάλυψα πριν. Επίσης δε συμπαθώ τους χωρίς λόγο πομπώδεις χαρακτηρισμούς. Όλοι έχουμε μια "Α" εμπειρία στο παιχνίδι, αλλά σίγουρα δεν έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης. Ίσως γιατί δεν πάμε όλοι να γίνουμε "Αφέντες του γαλαξία" ή του εκάστοτε server, με όποιο κόστος για τους συμπαίκτες μας...
Γιατί δε μπορεί ο 11ος παίκτης (που η θέση του κοστίζει 160 χρυσά, αν δεν κάνω λάθος) να δώσει 96 χρυσά (3/5) και μηδέν μανιτάρια, και ο κακόμοιρος ο 50ος, επίσης για μία θέση (που όμως κοστίζει 16.227 χρυσά και 125 μανιτάρια) να δώσει 9.736 και ίσως και ένα κάρο μανιτάρια με την πρόφαση πως "η θέση άνοιξε για εσένα και κοστίζει, οπότε πρέπει να την πληρώσεις", ατάκα που την έχω ακούσει...

Δεν συμπεριλαμβάνονται τα μανιτάρια φίλε Bruenor Battlehammer..
Μόνο το χρυσό
Παλιά 09-06-17, 20:20
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Προεπιλογή

Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο έβαλα τη λέξη ίσως!

Επειδή όμως τα μάτια μου έχουν δει πολλά εδώ μέσα, συμπεριφορές απαράδεκτες και άτομα που πήραν το παιχνίδι πολύ πιο σοβαρά από όσο θα έπρεπε, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν καταστάσεις που, το λιγότερο, άρρωστες θα μπορούσε να τις χαρακτηρίσει κάποιος, πήρα το θάρρος να μπω στη διαδικασία να δώσω μερικές, ας το πούμε, "συμβουλές", ώστε να μην επαναληφθούν τέτοια περιστατικά.

Οπότε μια και βλέπω διαφορετικές προσεγγίσεις του θέματος, για να αποφύγετε παρεξηγήσεις και ανάλογες συμπεριφορές, ξαναλέω...

1.Σκεφτείτε το λόγο που δημιουργείτε μια νέα φατρία. Για πλάκα; Για παρεάκι και όσο κρατήσει; Για να φτάσετε ψηλά; Για να είστε μέσα στους πρώτους;

2.Αφού συμφωνήσετε στο "1" και τα βρείτε μεταξύ σας, σειρά θα έχει το να "στήσετε" τη φατρία σας επιλέγοντας την πρώτη 10αδα. Αν το πάτε για πλάκα προφανώς θα μπουν αυτοί που είναι πιο κοντά μεταξύ τους για να φτιάξουν το παρεάκι. Αν πάτε σοβαρά θα πρέπει να μπουν μανιταράδες για να "σπρώξουν" τη φατρία από την αρχή.

3. Αφού γίνει η επιλογή της πρώτης 10αδας (που θα μπει άμεσα) σύμφωνα με τα "1" και "2" θα πρέπει να συμφωνήσετε και σε κάποιους κανόνες που θα διέπουν τη φατρία, ώστε διαβάζοντάς τους κάποιος, να αποφασίσει αν θέλει να συμμετέχει ή όχι.

Και φυσικά αυτό μπορεί να γίνει είτε με προσωπικές συζητήσεις είτε μέσα στο θέμα που έχει ανοιχτεί.
Πρώτα από όλα όμως να έχετε στο μυαλό σας το προφανές! Είναι παιχνίδι! Με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!

Και πάλι καλή επιτυχία!
Παλιά 10-06-17, 01:06
El mago Ο χρήστης El mago δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bruenor Battlehammer Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο έβαλα τη λέξη ίσως!

Επειδή όμως τα μάτια μου έχουν δει πολλά εδώ μέσα, συμπεριφορές απαράδεκτες και άτομα που πήραν το παιχνίδι πολύ πιο σοβαρά από όσο θα έπρεπε, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν καταστάσεις που, το λιγότερο, άρρωστες θα μπορούσε να τις χαρακτηρίσει κάποιος, πήρα το θάρρος να μπω στη διαδικασία να δώσω μερικές, ας το πούμε, "συμβουλές", ώστε να μην επαναληφθούν τέτοια περιστατικά.

Οπότε μια και βλέπω διαφορετικές προσεγγίσεις του θέματος, για να αποφύγετε παρεξηγήσεις και ανάλογες συμπεριφορές, ξαναλέω...

1.Σκεφτείτε το λόγο που δημιουργείτε μια νέα φατρία. Για πλάκα; Για παρεάκι και όσο κρατήσει; Για να φτάσετε ψηλά; Για να είστε μέσα στους πρώτους;

2.Αφού συμφωνήσετε στο "1" και τα βρείτε μεταξύ σας, σειρά θα έχει το να "στήσετε" τη φατρία σας επιλέγοντας την πρώτη 10αδα. Αν το πάτε για πλάκα προφανώς θα μπουν αυτοί που είναι πιο κοντά μεταξύ τους για να φτιάξουν το παρεάκι. Αν πάτε σοβαρά θα πρέπει να μπουν μανιταράδες για να "σπρώξουν" τη φατρία από την αρχή.

3. Αφού γίνει η επιλογή της πρώτης 10αδας (που θα μπει άμεσα) σύμφωνα με τα "1" και "2" θα πρέπει να συμφωνήσετε και σε κάποιους κανόνες που θα διέπουν τη φατρία, ώστε διαβάζοντάς τους κάποιος, να αποφασίσει αν θέλει να συμμετέχει ή όχι.

Και φυσικά αυτό μπορεί να γίνει είτε με προσωπικές συζητήσεις είτε μέσα στο θέμα που έχει ανοιχτεί.
Πρώτα από όλα όμως να έχετε στο μυαλό σας το προφανές! Είναι παιχνίδι! Με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!

Και πάλι καλή επιτυχία!

Ευχαριστούμε... Η φατρία γίνεται με σκοπό την ύπαρξη μίας ελληνικής ( επιτέλους φατρίας ) σε παγκόσμιο σέρβερ... Τώρα αν το πάρει σοβαρά κάποιος ή όχι δικό του θέμα αρκεί να είναι για το καλό της φατρίας!

Εγώ θα είμαι με τα φιλαράκια μου προσωπικά θα κάνουμε ότι μπορούμε με την εμπειρία που διαθέτουμε και θα κάνουμε και push αν χρειαστεί

Αυτά από εμένα!
Τα λέμε στην Φατρία μας!
Παλιά 10-06-17, 08:25
Το avatar του χρήστη katastrofeas
katastrofeas Ο χρήστης katastrofeas δεν είναι συνδεδεμένος
ΤΟ μέλος

Gilde: Έκανα το λάθος και ζήτησα μηνυματάκι από τον Άργο...Τώρα η εμπειρία που παίρνω στις αποστολές είναι ακόμα μικρότερη!
Προεπιλογή

Διαβάζοντας τα παραπάνω και ενθυμούμενος τα παρακάτω:

http://forum.sfgame.gr/showthread.php?t=7608
http://forum.sfgame.gr/showthread.php?t=7306
(και πολλά άλλα παρόμοια εγχειρήματα)

'Εχω να προσθέσω αυτό:
http://forum.sfgame.gr/showpost.php?p=88214&postcount=4

Και ότι θα ήθελα να λάβω συμμετοχή στον νέο server μιας και έχω αφήσει το παιχνίδι εδώ και ένα εξάμηνο και θα ήθελα να επιστρέψω σε έναν ανταγωνιστικό server.
Όνομα χαρακτήρα: katastrofeas
magosmpalas (10-06-17), mojo jojo (10-06-17)
Παλιά 10-06-17, 12:00
Αρχάριος

Προεπιλογή

Ωραία καταστροφέα χαίρομαι πολύ που επιστρέφεις και μάλιστα στη φατρία μας. Προσωπική μου γνώμη είμαι ότι και ωραία θα περάσουμε και μπροστά θα πάμε.

Επίσης έχω έτοιμη τη λίστα της δεκάδας:
1. Scientist______________[]
2. Φίλος Scientist (1)_____[Destinioran Π]
3. Φίλος Scientist (2)_____[]
4. El Mago______________[PETRALONA UNDERGROUND A]
5. Φίλος El Mago (1)_____[Papa Franku A]
6. Φίλος El Mago (2)_____[BiancoVerde Π]
7. Φίλος El Mago (3)_____[Poustikos17 Π]
8. Beorn_______________[]
9. magosmpalas________[]
10. Katastrofeas_________[]

Σας παρακαλώ όλους να δωρίζουμε στην αρχή για αναβάθμιση φρουρίου γιατί είναι κάποιοι ακόμα.
Προσθέτω συνεχώς τα ονόματα μέσα στο παιχνίδι. Εδώ ψηφίζουμε το όνομα: https://strawpoll.com/1garf66 Φυσικά οι γνώμες όλων των μελών είναι δεκτές και μας τιμούν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scientist : 11-06-17 στις 16:07
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to Scientist For This Useful Post:
katastrofeas (10-06-17)
Παλιά 12-06-17, 11:10
Warlock Ο χρήστης Warlock δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή ΑΠΟΡΙΑ

Παιδιά καλησπέρα,
Παρακολουθώ μέρες την συζήτηση αυτή. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
Η φατρία που θα δημιουργηθεί τι σκοπό θα έχει; Θα είναι ανταγωνιστική και θα κυνηγάει τις πρώτες θέσεις; Θα είναι απλά μία φατρία για τους Έλληνες που θέλουν να παίξουν ( για όσο παίξουν) στον καινούριο διεθνή κόσμο; Τα άτομα που βλέπω που συμμετέχουν (και καλά κάνουν και συμμετέχουν) θα παίξουν ενεργά σε αυτό τον νέο server ή μετά πάλι από 2-3 μήνες θα ερημώσει η φατρία και θα επιστρέψουν όλοι στους αρχικούς τους server;
Ρωτάω κυρίως γιατί ανάλογη προσπάθεια έχει γίνει και σε προηγούμενους κόσμους και τελικά το αποτέλεσμα είναι οποιαδήποτε ελληνική φατρία έχει δημιουργηθεί να ερημώνει μετά από λίγο καιρό. Και είναι και κρίμα γιατί ενώ μαζεύονται άτομα με τις καλύτερες προοπτικές και βοηθάνε την φατρία με μανιτάρια και χρυσό και κοιτάζουν να ανέβουν γρήγορα για να βοηθήσουν την φατρία καταλήγουν να παρατάνε το παιχνίδι γιατί μένουν μόνοι τους.
Για μένα αυτά τα πράγματα πρέπει να ξεκαθαριστούν από την αρχή ώστε να ξέρει ο κάθε παίκτης τις απαιτήσεις της φατρίας και αν μπορεί να συμμετέχει.
Π.χ. αν η φατρία θέλει να κυνηγάει τις 10 πρώτες θέσεις δεν μπορείς να βάλεις από την αρχή κάποιον που θα παίζει λίγο.
Και φαντάζομαι ξέρουμε, αν όχι όλοι οι περισσότεροι, στους διεθνείς server τι χρειάζεται για να είναι ανταγωνιστικός εκεί ένας παίκτης και μία φατρία και για αυτό τον λόγο το βλέπω δύσκολα να γίνεται ανταγωνιστική εκεί μία ελληνική φατρία.
Γιατί δεν φτάνει μόνο ο αρχηγός και οι αξιωματικοί να δίνουν χρυσό και μανιτάρια αλλά θέλεις και ενεργά μέλη που να παίζουν με μανιτάρια.
Και για αυτό το λόγο λέω ότι πρέπει μα ξεκαθαριστεί το θέμα. Τα άτομα δηλαδή που θα μπουν και θα παίξουν ανταγωνιστικά, γιατί σε κάθε server υπάρχουν τέτοια άτομα, να γνωρίζουν αν η φατρία τους κάνει.
Τώρα σχετικά με μία άλλη άποψη που διάβασα σχετικά με το ότι πρέπει να πληρώνουν τα μέλη το 70% του χρυσού τους στην φατρία. Έστω λοιπόν ότι το κάνουν όλοι αυτό. Θα καταλήξει η φατρία να έχει άτομα με πολύ χαμηλά στατιστικά, χωρίς καλά όπλα και χωρίς φίλτρα, ειδικά στα πρώτα επίπεδα που ο χρυσός είναι απλά ανύπαρκτος. Θα δημιουργηθούν θέσεις στην φατρία αλλά οι θέσεις δεν σημαίνουν τίποτα αν όλοι είναι αδύναμοι ή αν απλά τα άτομα που μπήκαν δεν έχουν σκοπό να παίξουν και απλά μπήκαν για να δοκιμάσουν τον server.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Warlock : 12-06-17 στις 11:18
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-17, 12:25
Αρχάριος

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Θα προσπαθήσω να απαντήσω τα περισσότερα.
Κύριος σκοπός της φατρίας είναι να είμαστε οι Έλληνες μαζί και να περάσουμε καλά και σίγουρα να καταφέρουμε να καταλάβουμε μία καλή θέση στο Πάνθεον. Προσωπικά δε θα παίξω με μανιτάρια και 320 καθημερινή όρεξη (αφού τα λιγοστά μανιτάρια που θα αγοράσω θα πάνε εξολοκλήρου στα μπόνους) αν και τέτοια μέλη είναι ευπρόσδεκτα. Εγώ θα παίζω κάθε μέρα του μήνα με δράκο 50%, γεμάτο λεύκωμα και καλό υπολογισμό των μανιταριών που θα πάνε σε μπίρες στις εκδηλώσεις εμπειρίας. Δηλαδή θα παίξω σωστά και όσο καλύτερα μπορεί κάποιος μη μανιταράς. Από την εμπειρία μου μπορώ να σου πω ότι οι ανταγωνιστικοί παίχτες ενός σέρβερ είναι σε μία, δύο, το πολύ τρεις φατρίες. Το μόνο, λοιπόν, που χρειάζεται μία φατρία για να είναι στη δεκάδα (όχι στην πεντάδα) είναι ενεργά μέλη που παίζουν σωστά (με την έννοια ότι δε σπαταλούν μανιτάρια, δωρίζουν στη φατρία αφού το καλό επιστρέφει σε αυτούς και τα λοιπά).
Για 70% δωρεά δεν έγινε λόγος από μένα και απλώς αγνόησε το.
Όσον αφορά την ερήμωση της φατρίας δεν είναι στο χέρι μου και ελπίζω να μη συμβεί. Αλλά αν είναι ενεργή δεν νομίζω να ερημώσει.
Συνοψίζοντας, σκοπός της φατρίας μας είναι σίγουρα να οικοδομήσουμε μία καθαρά ελληνική φατρία για να νιώσουν Έλληνες όσοι παίζουν σε διεθνείς σέρβερς μόνο αλλά και σίγουρα να είναι ανταγωνιστική η φατρία που είναι δυνατό κατ' εμέ. Όπως προείπα εγώ χωρίς να παίζω με μανιτάρια ξέρω ότι θα είμαι ανταγωνιστικός και ξέρω ότι θα υπάρχουν κι άλλοι που θα παίξουν όπως εγώ.

1. Scientist______________[]
2. Φίλος Scientist (1)_____[Destinioran Π]
3. Φίλος Scientist (2)_____[]
4. El Mago______________[PETRALONA UNDERGROUND A]
5. Φίλος El Mago (1)_____[Papa Franku A]
6. Φίλος El Mago (2)_____[BiancoVerde Π]
7. Φίλος El Mago (3)_____[Poustikos17 Π]
8. Beorn_______________[]
9. magosmpalas________[]
10. Katastrofeas_________[]

Σας παρακαλώ όλους να δωρίζουμε στην αρχή για αναβάθμιση φρουρίου γιατί είναι κάποιοι ακόμα.
Προσθέτω συνεχώς τα ονόματα μέσα στο παιχνίδι. Εδώ ψηφίζουμε το όνομα: https://strawpoll.com/1garf66 Φυσικά οι γνώμες όλων των μελών είναι δεκτές και μας τιμούν.
Πείτε μου τα ονόματά σας στο παιχνίδι (σ18) όσοι είστε στη λίστα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scientist : 12-06-17 στις 12:36
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές