Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 30-09-15, 21:49
themegacyber69 Ο χρήστης themegacyber69 δεν είναι συνδεδεμένος
Μαραθωνοδρόμος της μισής διαδρομής

Gilde: Έχω συνέχεια απορίες σχετικά με το πόσα μανιτάρια έχουν αγοραστεί και εκνευρίζω τον The Balgrog!!
Προεπιλογή Νεα αναβαθμηση φρουριο και κριτικη

Η γνωμη μου το update ειναι πολυ καλο και πιστευω πως αξιζε τον κοπο να περιμενουμε θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια και στην διαχειρηση αλλα να πω επισης πως η εταιρια αργησε πολυ να καταλαβει το τι μεγαλη δισαρεσκεια υπαρχει στο παιχνιδι πιστευω πως οντως εγιναν μεγαλες και ριζικες αλλαγες οπου μας ξανακινει το ενδιαφερον να παιξουμε αλλα απο update αυτην την στιγμη ειμαστε καλυμενοι

Αυτην την στιγμη η εταιρια ομως επισης πρεπει να δει τι θα κανει με το θεμα της ανενεργιας των παικτων για να γινω πιο συγκεκριμενος με τον ανταγωνισμο του παιχνιδιου επειδη οπως ολοι γνωριζουμε οταν υπαρχει τεραστιος αριθμος ανενεργιας πολυ απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος και ακομα και αυτοι που παιζουν σε μια φαση θα καταλαβουν οτι οι ελληνικοι σερβερ δεν εχουν μελλον και θα το παρατησουν και αυτοι και δεν ειναι καθολου ωραιο κλιμα το να μην παιζει κανενας

π.χ τι με ενδιαφερει εμενα το αν γινονται update η οχι την στιγμη που δεν εχω ατομα να χτυπησω στην αρενα θα με πειτε τωρα εσεις μα καλα υπαρχουν τοσοι παικτες συμφωνω μαζι σας αλλα εγω θελω κανονικο ανταγωνισμο και οχι εγω σαν 243 επιπεδο να εχω απο πανω μου παικτες 270-280 ανενεργους η ακομα και 300 πολλες φορες

Δηλαδη σκευτομαι καποιες φορες αξιζει πραγματικα να παιζω εφοσον εγω αναπτυσομαι και χτυπαω παικτες που στην ουσια δεν υπαρχουν γιατι απλα δεν παιζουν εγω οπως και ο καθενας μας πιστευω θα ηθελε στην αρενα πραγματικα να μαχετε και να προσπαθει να εχει καλυτερη στρατηγηκη απο τον αλλον αλλα εφοσον δεν παιζουν οι αλλοι δεν χρειαζομαι καν στρατηγηκη απλα θα τελειωνω την ταβερνα οσπου μια μερα να τους φτασω το οποιο ειναι πολυ κουραστικο επειδη εχει καταντησει μια ρουτινα

Αυτο τωρα το οποιο ζηταω απο την εταιρια προς θεου δεν ειναι να ξανα φερει τους ανενεργους στο παιχνιδι με το ζορι αλλα να μην τους διωχνει οταν ο αλλος εχει κανει κανει τοσο κοπο για να φτασει το επιπεδο 300 αντι να ανταμοιβετε για αυτο καθετε και τιμωρητε με το συστημα υποβιμασμου της εμπειριας που ειναι καθε 25 επιπεδα στην παρουσα κατασταση αυτο δεν μπορει να αλλαξει αλλα μπορει να γινει κατι αλλο το οποιο εχουν προτηνει παρα πολλοι απο την ελληνικη μας κοινοτητα να προστεθουν νεα update οπως αυτοι του λευκωματος η μια αλλη πηγη χρυσου οπου θα ευνοουσε τους τριακοσαριδες οπου κοστιζει πανακριβα το βασικο στατιστικο τους βεβαια ειμαι σιγουρος παρα πολλοι θα με κραξετε και θα με πειτε μα καλα πριν μια βδομαδα εγινε το update και εσυ τωρα ζητας καινουριο και η απαντηση ειναι απλη δεν το ζηταω αλλα θα επρεπε να εχει γινει ηδη απο προηγουμενα update και η εταιρια να νοιαστει για τους 300αρηδες που εχουν κανει τοσο κοπο καθετε και βρισκει τροπους για να εξοικονομησει περριοστερα λευτα και αυτο μας το αποδεικνιουν ο τροχος της τυχης οι αναβαθμησεις οπου ουτε εκει οπως βλεπουμε δεν θα ανεβει πρωτος ποτε αυτος που ελιωσε παραπανω απο τον υπολογιστη του αλλα αυτος οπου εχει την τσεπη πιο γεματη θα παρακαλουσα τον διαχειστη τον κ. Αργο να μεταφερει αυτο το μυνημα στην εταιρια και να γινει κατι το ουσιοδες στα επομενα update

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη themegacyber69 : 01-10-15 στις 14:11
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to themegacyber69 For This Useful Post:
Konstadina (06-10-15)
Παλιά 30-09-15, 22:36
El mago Ο χρήστης El mago δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggelos150134 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η γνωμη μου το update ειναι πολυ καλη και πιστευω πως αξιζε τον κοπο να περιμενουμε θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια και στην διαχειρηση αλλα να πω επισης πως η εταιρια αργησε πολυ να καταλαβει το τι μεγαλη δισαρεσκεια υπαρχει στο παιχνιδι πιστευω πως οντως εγιναν μεγαλες και ριζικες αλλαγες οπου μας ξανακινει το ενδιαφερον να παιξουμε αλλα απο update ειμαστε καλυμενοι αυτην την στιγμη η εταιρια ομως επισης να δει τι θα κανει με το θεμα της ανενεργιας των παικτων για να γινω πιο συγκεκριμενος με τον ανταγωνισμο του παιχνιδιου επειδη οπως ολοι γνωριζουμε οταν υπαρχει τεραστιος αριθμος ανενεργιας πολυ απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος και ακομα και αυτοι που παιζουν σε μια φαση θα καταλαβουν οτι οι ελληνικοι σερβερ δεν εχουν μελλον και θα το παρατησουν και αυτοι και δεν ειναι καθολου ωραιο κλιμα το να μην παιζει κανενας π.χ τι με ενδιαφερει εμενα το αν γινονται update η οχι την στιγμη που δεν εχω ατομα να χτυπησω στην αρενα θα με πειτε τωρα εσεις μα καλα υπαρχουν τοσοι παικτες συμφωνω μαζι σας αλλα εγω θελω κανονικο ανταγωνισμο και οχι εγω σαν 243 επιπεδο να εχω απο πανω μου παικτες 270-280 ανενεργους η ακομα και 300 πολλες φορες δηλαδη σκευτομαι καποιες φορες αξιζει πραγματικα να παιζω εφοσον εγω αναπτυσομαι και χτυπαω παικτες που στην ουσια δεν υπαρχουν γιατι απλα δεν παιζουν εγω οπως καιμο καθενας μας πιστευω θα ηθελε στην αρενα πραγματικα να μαχετε και να προσπαθει να εχει καλυτερη στρατηγηκη απο τον αλλον αλλα εφοσον δεν παιζουν οι αλλοι δεν χρειαζομαι καν στρατηγηκη απλα θα τελειωνω την ταβερνα οσπου μια μερα να τους φτασω το οποιο ειναι πολυ κουραστικο επειδη εχει καταντησει μια ρουτινα αυτο τωρα το οποιο ζηταω απο την εταιρια προς θεου δεν ειναι να ξανα φερει τους ανενεργους στο παιχνιδι με το ζορι αλλα να μην τους διωχνει οταν ο αλλος εχει κανει κανει τοσο κοπο για να φτασει το επιπεδο 300 αντι να ανταμοιβετε για αυτο καθετε και τιμωρητε με το συστημα υποβιμασμου της εμπειριας που ειναι καθε 25 επιπεδα στην παρουσα κατασταση αυτο δεν μπορει να αλλαξει αλλα μπορει να γινει κατι αλλα το οποιο εχουν προτηνει παρα πολλοι απο την ελληνικη μας κοινοτητα να προστεθουν νεα update οπως αυτοι του λευκωματος η μια αλλη πηγη χρυσου οπου θα ευνοουσε τους τριακοσαριδες οπου κοστιζει πανακριβα το βασικο στατιστικο τους βεβαια ειμαι σιγουρος παρα πολλοι θα με κραξετε και θα με πειτε μα καλα πριν μια βδομαδα εγινε το update και εσυ τωρα ζητας καινουριο και η απαντηση ειναι απλη δεν το ζηταω αλλα θα επρεπε να εχει γινει ηδη απο προηγουμενα update και η εταιρια να νοιαστει για τους 300αρηδες που εχουν κανει τοσο κοπο καθετε και βρισκει τροπους για να εκοικονομησει περριοστερα λευτα και αυτο μας το αποδεικνιουν ο τροχος της τυχης οι αναβαθμησεις οπου ουτε εκει οπως βλεπουμε δεν θα ανεβει πρωτος ποτε αυτος που ελιωσε παραπανω απο τον υπολογιστη του αλλα αυτος οπου εχει την τσεπη πιο γεματη θα παρακαλουσα τον διαχειστη τον κ. Αργο να μεταφερει αυτο το μυνημα στην εταιρια και να γινει κατι το ουσιοδες στα επομενα update

Αν θέλεις ανταγωνισμό κανε χαρακτήρα στους παγκόσμιους διακοσμητές ....... Εκει πέφτει ξυλο ..... Πολυ ανταγωνισμός .
2 μηνες εκτος έμεινα και απο Τόπ 300 ( 80 λεβελ και ο πρώτος 130 ) πηγα Τόπ 3000.
Παλιά 30-09-15, 23:24

Gilde: Έχω συνέχεια απορίες σχετικά με το πόσα μανιτάρια έχουν αγοραστεί και εκνευρίζω τον The Balgrog!!
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο El mago Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θέλεις ανταγωνισμό κανε χαρακτήρα στους παγκόσμιους διακοσμητές ....... Εκει πέφτει ξυλο ..... Πολυ ανταγωνισμός .
2 μηνες εκτος έμεινα και απο Τόπ 300 ( 80 λεβελ και ο πρώτος 130 ) πηγα Τόπ 3000.
Φιλε μου αυτο δεν ειναι λυση εγω θελω στους δικους μας τους ελληνικους τους σερβερ ανταγωνισμο εγω δεν θελω να παω στον διεθνη σερβερ και το πολυ να βρεις 2 ελληνικες φατριες και λιγους ελληνες

Ελπιζω να καταλαβενεις τι εννοω για αυτο και φτιαχτηκαν εξ αρχης οι σερβερ και για αυτο θα συνεχιζουν να φτιαχνονται και νεοι και εγω εχω εδω τον παικτη μου τον μεγαλο και εχω βαλει λευτα και ξεκινησα απο φατρια με καλα μπονους δεν θα ηθελα να παω εκει χωρις γνωριμιες χωρις μπονους και να αρχησω απο την αρχη αλλα ακομα και ετσι να ειναι και αν παμε εκει αυτος ο ανταγωνισμος δεν θα κρατησει για παντα απλα ειναι κατι το διαφορετικο αυτος ο διεθνης σερβερ σιγα σιγα αν η εταιρια δεν αντιληφθει οτι τα μεγαλα level (εννοω 300 και πανω) χρειαζονται μια μεγαλη στηριξη και ενα κινιτρο για να συννεχισουν θα καταρευσει και αυτος με την ωρα του

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη themegacyber69 : 30-09-15 στις 23:43
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to themegacyber69 For This Useful Post:
Konstadina (06-10-15), NoxPanos (01-10-15)
Παλιά 01-10-15, 14:11
Το avatar του χρήστη MorfoniosGr21
MorfoniosGr21 Ο χρήστης MorfoniosGr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Παράθεση:
Φιλε μου αυτο δεν ειναι λυση εγω θελω στους δικους μας τους ελληνικους τους σερβερ ανταγωνισμο εγω δεν θελω να παω στον διεθνη σερβερ και το πολυ να βρεις 2 ελληνικες φατριες και λιγους ελληνες

Ελπιζω να καταλαβενεις τι εννοω για αυτο και φτιαχτηκαν εξ αρχης οι σερβερ και για αυτο θα συνεχιζουν να φτιαχνονται και νεοι και εγω εχω εδω τον παικτη μου τον μεγαλο και εχω βαλει λευτα και ξεκινησα απο φατρια με καλα μπονους δεν θα ηθελα να παω εκει χωρις γνωριμιες χωρις μπονους και να αρχησω απο την αρχη αλλα ακομα και ετσι να ειναι και αν παμε εκει αυτος ο ανταγωνισμος δεν θα κρατησει για παντα απλα ειναι κατι το διαφορετικο αυτος ο διεθνης σερβερ σιγα σιγα αν η εταιρια δεν αντιληφθει οτι τα μεγαλα level (εννοω 300 και πανω) χρειαζονται μια μεγαλη στηριξη και ενα κινιτρο για να συννεχισουν θα καταρευσει και αυτος με την ωρα του
Οταν προτεινα με ιδεα-προταση ενωση σερβερ ο Αργος, μου εκλεισε κατευθειαν το θεμα....δυστηχως δεν σκεφτονται καθολου οτι στους σερβερς δεν παιζει το 80% των εγεγραμμενων(για αυτο φτιαξανε και τους παγκοσμιους)
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to MorfoniosGr21 For This Useful Post:
Konstadina (06-10-15), themegacyber69 (09-10-15)
Παλιά 01-10-15, 14:17

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MorfoniosGr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν προτεινα με ιδεα-προταση ενωση σερβερ ο Αργος που εκλεισε κατευθειαν το θεμα....δυστηχως δεν σκεφτονται καθολου οτι στους σερβερς δεν παιζει το 80%(για αυτο φτιαξανε και τους παγκοσμιους)
Ναι το παρατηρησα σημερα αυτο το ποστ το οποιο εκανες και πιστευω πως πρεπει να υλοποιηθει αλλα υπαρχει μια εμπλοκη στο ολο θεμα οτι για παραδειγμα χρησιμοποιουν 2 ατομα το ιδιο ονομα αλλα ο καθενας στο σερβερ που παιζει αν ενωθουν αυτοι οι σερβερ πως θα ξεχωριζουν ποιος ειναι ποιος ??

Βεβαια αυτο δεν πιστευω να ειναι ιδιεταιρο προβλημα για την εταιρια διοτι μπορει να δωσει το δικαιομα σε αυτους τους παικτες να αλλαξουν το ονομα τους σε ενα αλλο διαφορετικο της επιλογης τους
Παλιά 02-10-15, 15:31
Το avatar του χρήστη MorfoniosGr21
MorfoniosGr21 Ο χρήστης MorfoniosGr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι το παρατηρησα σημερα αυτο το ποστ το οποιο εκανες και πιστευω πως πρεπει να υλοποιηθει αλλα υπαρχει μια εμπλοκη στο ολο θεμα οτι για παραδειγμα χρησιμοποιουν 2 ατομα το ιδιο ονομα αλλα ο καθενας στο σερβερ που παιζει αν ενωθουν αυτοι οι σερβερ πως θα ξεχωριζουν ποιος ειναι ποιος ??

Βεβαια αυτο δεν πιστευω να ειναι ιδιεταιρο προβλημα για την εταιρια διοτι μπορει να δωσει το δικαιομα σε αυτους τους παικτες να αλλαξουν το ονομα τους σε ενα αλλο διαφορετικο της επιλογης τους
Το ονομα δεν ειναι μεγαλο προβλημα, στο να το αλλαξεις...ειναι αρκετα ευκολο και μπορεις να το κανεις και τωρα
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-10-15, 15:41
Το avatar του χρήστη KingFox
KingFox Ο χρήστης KingFox δεν είναι συνδεδεμένος
Επικό μέλος

Gilde: Αρένα (PAN)Αργου=4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Το ονομα δεν ειναι μεγαλο προβλημα, στο να το αλλαξεις...ειναι αρκετα ευκολο και μπορεις να το κανεις και τωρα
Η αλλαγή ονόματος εντός παιχνιδιού δεν είναι δυνατή.

-----
¡ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗ.
¡ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΆ THΑNKS ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΤΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.
-----
Χρήσιμα links: 10 Βασικά πράγματα | Kανόνες προς ανάγνωση | Εγχειρίδιο παιχνιδιού

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KingFox : 02-10-15 στις 15:42
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to KingFox For This Useful Post:
themegacyber69 (02-10-15)
Παλιά 02-10-15, 15:42

Προεπιλογή

Παράθεση:
Βασικα για να το αλλαξεις τωρα πρεπει να υπαρχει συγκεκριμενος λογος αλλα τελος παντων να μην ξευφεγουμε απο το θεμα εσενα ποια ειναι η γνωμη σου για το update και πιστευεις οτι το update θα φερει νεο κοσμο και θα ξανακινησει το ενδιαφερον σε παλιους παικτες τι πιστευεις ?
Παλιά 07-10-15, 19:38

Προεπιλογή

Μετα απο περιπου 2 βδομαδες με την εισαγωγη του νεου update οπου γνωρισα καλυτερα την χρηση του φρουριου εχω να πω το εξης.Οτι ειναι το χειροτερο update και θα σας εξηγησω τον λογο λιγους μηνες πριν ο Αργος μας ελεγε οτι αυτο το update θα ειναι το μεγαλυτερο απο ολα τα προηγουμενα με νεα στοιχεια νεες πτυχες του παιχνιδιου νεες ιδιοτιτες κτλ.Και οντως το νεο στοιχειο του φρουριου που προστεθηκε ειναι κατι το πολυ καινουριο αλλα για να σκεφτουμε λιγο.

Για την ακαδημια δεν θα σχολιασω καν για τα ψιχουλα που δινει,επισης ουτε για το ταμειο που αυξανει τον χωρο στην τσαντα μεν ειναι χρησιμο το ζητουσαμε τοσα χρονια αλλα αυτο ειναι υπερβολη αλλες νεες 15 θεσεις το μονο που αξιζε ειναι το ορυχειο των πολιτιμων λιθων.Ολα τα υπολοιπα στο φρουριο δεν εχουν καμια σχεση με τον παικτη μας αλλα μας οδηγει σε εναν αλλο διαφορετικο ανταγωνισμο βεβαια πολυ απο εσας ειστε ενθουσιασμενοι αλλα αυτη η ενθουσιαση και αυτη η κινιτηκοτητα και ο ανταγωνισμος δεν θα κρατησει για πολυ η εταιρια εφερε αυτο το νεο update κανοντας μας να ξεχασουμε ποια ειναι τα μεγαλυτερα προβληματα του παιχνιδιου.

Η αργη αναπτυξη στα μεγαλα επιπεδα και ο ανυπαρκτος ανταγωνισμος.

Αντι να φερει κατι το νεο κατι το ιδιαιτερο οπου θα ενθαρυνε τους παλιους παικτες να ξανα αρχησουν το παιχνιδι και να προσελκυσει νεους παικτες αντιθετα μας πλασαρε το φρουριο ως κατι το καινουριο το οποιο ειναι σαν να παιζουμε ενα αλλο διαφορετικο παιχνιδι.

Και εχω μια ερωτηση οταν τελειωσουμε τις αναβαθμησεις σε ολα στις επιθεσεις ποιος παικτης θα εχει το πλεονεκτημα (εφοσον το φρουριο ειναι μια προχειρη δουλεια της playa)δεν χωραει αλλη στρατηγηκη το ολο ζητημα μετα τις αναβαθμησεις .

Ειλικρινα ειναι το πιο απαραδεκτο update θα περιμενα με τοσο καιρο κατι το πολυ πιο προτοτυπο και ωφελιμο για τους παικτες οπως του λευκωματος αλλα με αλλο στυλ η του πυργου επισης με αλλο στυλ.Αν πιστευει η εταιρια οτι με αυτο το update θα κρατησει τους παικτες ειναι πολυ γελασμενη θα το δειτε και στην πορεια ολοι οι παικτες οι οποιοι θεωρητε καλο το νεο update.
Konstadina (13-10-15), NoxPanos (07-10-15), Shyria (08-10-15)
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές