Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 20-06-11, 17:01
epaminontas Ο χρήστης epaminontas δεν είναι συνδεδεμένος
Προχωρημένο μέλος

Προεπιλογή

Μία έξυπνη ιδέα θα ήταν να υπάρχει μια νέα επιλογή πάνω απο τις επιλογές που να λέγετε ''Κύκλος επίκλησης''.Εκεί να υπάρχουν διάφορα πολύτιμα πετράδια που να μπορείς να τα αγοράσεις για 20 μανιτάρια και να σου προσφέρουν διάφορες πολυτέλειες για 14 μερες.Τα πετράδια να χωρίζονται σε ομάδες των τριών με διάφορα θέματα.Η μία τριάδα να έχει σχέση με την αρένα.Το ένα πετράδι να λέγετε διαμάντι και να σου προσφέρει αν το αγοράσεις,για 20 μανιτάρια,για 14 μέρες μισή διάρκεια αναμονής στην αρένα.Το άλλο πετράδι,θα λέγετε μάτι τίγρης και με την αγορά του θα χάνεις τα μισά χρήματα στην αρένα όταν δέχεσε ήττα.Το τρίτο θα είναι πιο 'πολύτιμο'.Θα λέγετε 'Ρούνος δόξας και αν το αγοράσεις για 40 μανιτάρια και να μπορείς να ενεργοποιήσεις τα άλλα δύο πετράδια μαζί και 5 επιθέσης στην αρένα στον χρόνο αναμονής.Όμως αν ξοδέψεις και τις 5 'εφευδρικες' επιθέσης σε μία αναμονή δεν θα ξαναμπορέσεις να τις χρησιμοποιήσης άλλες φορές.Θα γίνετε μόνο 5 φορές την ημέρα.Σε αυτό το πόστ έγραψα μόνο για την τριάδα της αρένας.Θα ανοίξω άλλα τρία πόστ με τα πετράδια της Ταβέρνας,του Φύλακα Πόλης,του Μαγαζιού Μαγικών και του Οπλοπολείου,καθώς και το Κρανίο του Δαίμονα που ενεργοποιεί ΟΛΑ τα πετράδια,με 120 μανιτάρια ια 14 ημέρες αντίστοιχα.

Κύκλος επίκλησης (Ταβέρνα)
Στην νέα επιλογή πανω από τις Επιλογές,που την έχω πάρει ως ιδέα απο ένα άλλο παιχνιδι,παρόμιο με το Shakes and Fidget θα γράψω εδώ πέρα την συνέχεια τις ιδέας μου.Τα άλλα τα πετράδια που τα αγοράζεις μέσω μανιταριών σε βοηθούν στην Ταβέρνα.Το ένα πετράδι θα είναι Αμέθυστος και με 20 μανιτάρια θα σου προσφέρει 10% περισσότερο χρυσό για 14 ημέρες.Το άλλο πετράδι της τριάδας,της Ταβέρνας θα είναι Κεχριμπάρι και θα σου προσφέρει 3 επισκέψεις μπουντρουμιόυ καθημερινά,με 20 μανιτάρια,για 14 ημέρες.Ο Ρούνος θάρρους ενεργοποιεί τον Αμέθυστο και το Κεχριμπάρι μαζί και 5 επιπλέον δωρεάν περιπέτειες καθημερινά,με 40 μανιτάρια,για 14 ημέρες αντίστοιχα,όπως και όλα τα απλά πετράδια στον Κύκλο επίκλησης.

Κύκλος επίκλησης (Φύλακας Πόλης)
Η άλλη τριάδα έχει σχέση κυρίως με τον Φύλακα Πόλης.Το ένα πετράδι θα είναι Ρουμπίνι και με την αγορά του,με 20 μανιτάρια θα σου προσφέρετε,για 14 ημέρες 10% παραπάνω χρυσός όταν δουλέυεις.Το άλλο πετράδι θα είναι Τοπάζι και με την αγορά του,με 20 μανιτάρια θα μπορείς να δουλεύεις για 14 ημέρες 16 ώρες μέγιστο χρόνο απο το κανονικό.Γενικά να σου προσφέρονται περισσότερες ώρες δουλειάς,μέχρι 16 απο 10 που ήταν μέχρι τώρα.Ο Ρούνος ζήλουενεργοποιεί το Τοπάζι και το Ρουμπίνι,με 40 μανιτάρια για 14 ημέρες.Με την αγορά του επίσης στην αρένα χάνεις τα μισά χρήματα στις επιθέσεις που κανεις ΕΣΥ ΚΑΙ ΗΤΤΙΣΕ.

Κύκλος επίκλησης (Μαγαζί Μαγικών)
Η τρίτη τριάδα πετραδιών έχει σχέση κυρίως με το Μαγαζί Μαγικών.Με την αγορά του Σμαραγδιού,με 20 μανιτάρια τα αντικείμενα γίνονται 10% φθηνότερα για 14 ημέρες.Αν αγοράσεις το Ζαφείρι,με 20 μανιτάρια,για 14 ημέρες,η επίδραση των φίλτρων διαρκεί 10% περισσότερο καθημερινά.Ο Ρούνος Σοφίας ενεργοποιεί Ζαφείρι και Σμαράγδι,με 40 μανιτάρια για 14 ημέρες καθώς και 5 φορές την ημέρα δωρεάν νέα αντικείμενα.

Κύκλος επίκλησης (Οπλοπωλείο)
Η τελευτέα τριάδα πετραδιών έχει σχέση με το Οπλοπωλείο.Με την αγορά του Βήρρυλου (ναι,ξέρω πολλά πολύτιμα πετράδια),με 20 μανιτάρια τα προϊόντα στο Οπλοπωλείο είναι 10% φθηνότερα,για 14 ημέρες.Με την αγορά του Νεφρίτη,με 20 μανιτάρια,για 14 ημέρες όταν πουλάς αντικείμενα απο το 1/4 της τιμής τους τα πουλάς μισοτιμή.Με την αγορά Ρούνου διαπραγμάτευσης,με 40 μανιτάρια ενργοποιείται Νεφρίτης και Βήρρυλος μαζί και 5 δωρεάν νέα προϊόντα,καθημερινά για 14 ημέρες.

Κύκλος επίκλησης (Κρανίο δαίμονα)
Το Κρανίο δαίμονα ενεργοποιεί ολά τα πετράδια,όλους τους κρούνους,με 120 μανιτάρια,για 14 ημέρες μαζί και μισθός 24 ωρών στον λογαριασμό σου με κάθε ενργοποίηση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epaminontas : 20-06-11 στις 17:56
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-11, 17:13
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Gilde: "έχεις φτάσει τόσο κοντά. Αλήθεια, ξέρεις ποιος είναι ο αγαπημένος ήρωας των Shakes And Fidget; Αν ναι, πήγαινε στο πρώτο θέμα που έφτιαξε ο Άργος"
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο epaminontas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα λέγετε 'Ρούνος δόξας και αν το αγοράσεις για 40 μανιτάρια και να μπορείς να ενεργοποιήσεις τα άλλα δύο πετράδια μαζί και 5 επιθέσης στην αρένα στον χρόνο αναμονής.Όμως αν ξοδέψεις και τις 5 'εφευδρικες' επιθέσης σε μία αναμονή δεν θα ξαναμπορέσεις να τις χρησιμοποιήσης άλλες φορές.

δεν κατάλαβα αυτό το κομμάτι. Τι ακριβώς εννοείς με τις 5 επιπλέον επιθέσεις. Όσο για τα υπόλοιπα νομίζω δεν συμφέρει την εταιρία.
Γιατί να βάλει κάτι που κάνει 20 μανιτάρια το οποίο σου μικραίνει τον χρόνο που περιμένεις μεταξύ 2 επιθέσεων όταν μπορείς με 1 μανιτάρι να μην περιμένεις καθόλου? Έτσι αν θες οπωσδήποτε να επιτεθεις σε κάποιον γρήγορα θα ξοδέψεις ένα μανιτάρι. Οι μεγάλοι παίκτες ή οι παίκτες που τους αρέσει να χαλάνε μανιτάρια σίγουρα ξοδεύουν (απ΄όσο έχω δει σε βίντεο) πολλά παραπάνω απο 20 μανιτάρια.
Βασικά το συμπέρασμα που θες να καταλήξεις είναι επιπλέον λειτουργίες ή περιεχόμενο στο παιχνίδι που να απαιτεί μανιτάρια (και προφανώς επιπλέον ανταμοιβές ή μπόνους)

ΥΓ: μην ανοίξεις νέο θέμα, θα είναι πιο εύκολο αν υπάρχουν οι ιδέες σου συμμαζεμένες. Μπορείς να κάνεις edit το αρχικό μήνυμα και να προσθεσεις ότι θες και αν δεν χωράει να κάνεις και 2ο ποστ
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-11, 20:52
Το avatar του χρήστη tartan
tartan Ο χρήστης tartan δεν είναι συνδεδεμένος
Μαραθωνοδρόμος της μισής διαδρομής

Send a message via Skype™ to tartan
Προεπιλογή

-1
τσιμα τσιμα η διαφορά σε αυτούς που παίζουν με μανιτάρια και σε αυτούς που κάνουν σταση πληρωμών κρατιέτε λίγο σταθερή....
είναι που είναι μεγάλη θα εκτιναχθεί στο άπειρο!
Μετά θα είναι:
Έχεις φράγκα?Έλα παίξε!
Δεν έχεις?Είτε παίξεις είτε όχι τελευταίος θα είσαι...!

Με βαραει η μανα μου με το τηγανι
Με βαραει ο πατερας μου με οτι βρει
Με βαραει η θεια μου με την παντοφλα
Με βαραει η γιαγια μου με τον πλαστη
Με βαραει ο παππους μου με την γκλιτσα
Με βαραει η γκομενα μου χαστουκια
Αλλα κατα τα αλλα ειμαστε καλα!
ΑΡΑΖΩ
ΑΡΑ ΖΩ
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-11, 23:07
renamed001 Ο χρήστης renamed001 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

συμφωνω με τον tartan!!!-1 σε λιγο καιρο θα βλεποθμε τους πρωτους 20 να ειναι 380 λεβελ ο καθενας!!!δεν θα υπαρχει πλεον σερβερ 1,παρα σερβερ των "μεγαλων"
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-11, 11:42
Το avatar του χρήστη ghatzige
ghatzige Ο χρήστης ghatzige δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Προεπιλογή

Τώρα αν πώ ότι αυτό είναι κάποια ιδέα από άλλο παιχνίδι εγώ θα φταίω;;;;

Είπαμε να προτείνουμε ιδέες, όχι και την πλήρη υλοποίησή τους. Εσύ το σχεδίασες κιόλας, βρήκες ονόματα, χρόνο εφαρμογής αυτών των νέων εργασιών κ.λ.π.

Αν παίρνετε ιδέες από άλλα παιχνίδια καλό είναι να μεταφέρετε εδώ τη βασική σκέψη και όχι να γράφετε όλη τη δομή του άλλου παιχνιδιού.

Προσωπικά δεν κάθησα καν να το διαβάσω όλο (όχι ότι κατάλαβα και πολλά). Είναι σύνθετη διαδικασία για τους προγραμματιστές, με κύριο συμπέρασμα: δώσε μανιτάρια για έξτρα μπόνους. Η απάντησή μου είναι η ίδια με του tartan.
Παλιά 21-06-11, 14:29
epaminontas Ο χρήστης epaminontas δεν είναι συνδεδεμένος
Προχωρημένο μέλος

Προεπιλογή

η ιδεα πραγματι προεχρετε απο ενα αλλο παιχνιδι.αν την εκανα πιο απλη μπορει να μην τν καταλαβενατε καν.
Παλιά 21-06-11, 14:34
Το avatar του χρήστη tartan
tartan Ο χρήστης tartan δεν είναι συνδεδεμένος
Μαραθωνοδρόμος της μισής διαδρομής

Send a message via Skype™ to tartan
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο epaminontas Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως η ιδέα ήταν αρκετά πολύπλοκη....
και εγώ μπερδεύτηκα λιγάκι....
καλή μεν,αλλά όσοι παίζουν με μανίταρους ξεφεύγουν άπειρα....

Με βαραει η μανα μου με το τηγανι
Με βαραει ο πατερας μου με οτι βρει
Με βαραει η θεια μου με την παντοφλα
Με βαραει η γιαγια μου με τον πλαστη
Με βαραει ο παππους μου με την γκλιτσα
Με βαραει η γκομενα μου χαστουκια
Αλλα κατα τα αλλα ειμαστε καλα!
ΑΡΑΖΩ
ΑΡΑ ΖΩ
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-11, 16:12
Το avatar του χρήστη DeadManWalking
DeadManWalking Ο χρήστης DeadManWalking δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Post DmW

Καλησπέρα καὶ ἀπὸ ἐμένα…

Προσωπική μου ἄποψη εἶναι ὅτι ἔχεις γράψει πολὺ καλὰ καὶ πολὺ ἀναλυτικὰ τὴν ἰδέα σου (στὸν epaminontas ἀναφέρομαι), ἀλλὰ ἔχεις δώσει πολὺ βάση στὴν λεπτομέρεια καὶ μάλιστα προχώρησες καὶ στὸ στάδιο τῆς ἐφαρμογῆς καὶ ὑλοποίησης (πράγμα λάθος στὴν ἔκφραση ὁποιασδήποτε ἰδέας).

Ἀνεξάρτητα ἀπὸ αὐτὸ πιστεύω ὅτι ἡ συγκεκριμένη ἰδέα δὲν ταιριάζει στὴν φύση τοῦ παιχνιδιοῦ.

Προσωπικὰ εἶμαι ἀντίθετος μὲ τὴν ἰδέα αὐτὴ καὶ μὲ ὅλες τὶς παρόμοιες ποὺ θὰ γείρουν καὶ ἄλλο τὸ ἤδη ἐπιβεβαρυμένο ἰσοζύγιο πρὸς τὴν πλευρὰ τῶν παιχτῶν ποὺ παίζουν μὲ μανιτάρια.

Ἡ φατρία μου παίζει μὲ ἐλάχιστα ἕως καὶ καθόλου μανιτάρια.
Ἂν φύγουν οἱ παῖχτες ποὺ παίζουν χωρὶς μανιτάρια θὰ ἐγκαταλείψουν τὸ παιχνίδι καὶ οἱ ὑπόλοιποι, πράγμα ποὺ θὰ συμβεῖ καὶ στὶς ἄλλες φατρίες πιστεύω.
Κάτι τέτοιο θὰ εἶναι καὶ ἡ ἀρχὴ τοῦ τέλους γιὰ τὸ παιχνίδι.

*Θὰ ἤμουν πολὺ εὐχαριστημένος ἂν ἐμφανίζονταν κάποια ἰδέα ἡ ὁποία ἔμμεσα θὰ ἐπανέφερε κάπως τὴν ἰσορροπία σὲ πιὸ λογικὰ ἐπίπεδα.

DeadManWalking

@Ο νεκρὸς δὲν φοβᾶται νὰ πεθάνει@

Death

s1: DeadManWalking
Φατρία: 2ΤΑ2

Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-11, 15:57
jim tziolas Ο χρήστης jim tziolas δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Προεπιλογή

νομιζω αυτο υπαρχει και σε αλλο online παιχνιδι.
ειναι καλο να ειμαστε πρωτοτυποι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές