Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 19-03-14, 20:15
Περίεργος Ο χρήστης Περίεργος δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Προεπιλογή

George θα συμφωνήσω μαζι σου. Εγω αυτο το κανω εδω και καιρο.
οσοι φιλοι μου ξεκινησαν το παιχνιδι το αφησαν για τους λογους που ανεφερα πιο πανω :/
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-14, 20:59
Το avatar του χρήστη krhth
krhth Ο χρήστης krhth δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Προεπιλογή

Η προσωπική μου άποψη:
1. Το παιχνίδι είναι αυστηρά pay-to-win. Δηλαδή αν δεν επενδύσεις ένα αρκετά μεγάλο χρηματικό ποσό δεν έχεις καμία πιθανότητα να είσαι ανταγωνιστικός. Αυτομάτως λοιπόν παίκτες οι οποίοι δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα, σύντομα αντιλαμβάνονται ότι δεν έχουν καμία τύχη και παρατάνε το παιχνίδι.
Δεν είναι τυχαίο ότι τα πιο δημοφιλή παιχνίδια παγκοσμίως (δεν θα αναφέρω ονόματα λόγω διαφήμισης) είναι δωρεάν. Και όχι μόνο είναι δημοφιλή αλλά και τα πιο κερδοφόρα. Αν δεν αλλάξει αυτό το παιχνίδι είναι καταδικασμένο σε μία χαμηλή βάση παικτών.

2. Το παιχνίδι είναι βασισμένο στην λογική της απόλυτης ισορροπίας. Με αποτέλεσμα μετά από κάποιο σημείο οι τακτικές και οι κινήσεις των παικτών (υψηλού επιπέδου) να είναι δεδομένες και πανομοιότυπες. Δεν δίνεται το περιθώριο για την εξερεύνηση νέων τρόπων παιξίματος και τακτικής έτσι ώστε να διατηρείται ζωντανό το ενδιαφέρον και φυσικά να μην οδηγείται το παιχνίδι σε τέλμα.
Και πάλι αυτό που λέω είναι δοκιμασμένη μέθοδος στα πιο δημοφιλή παιχνίδια παγκοσμίως. Όσοι έχουν εμπειρία μπορούν να καταλάβουν για τι μιλάω.

3. Επίσης το παιχνίδι με δεδομένο ότι δεν έχει τέλος θα έπρεπε να προσφέρει συνεχώς ένα στόχο στο χρήστη για να διατηρεί το ενδιαφέρον του. Όλοι οι στόχοι του παιχνιδιού κάποια στιγμή φτάνουν σε τέλμα. Μπουντρούμια, φατρία, HOF, ανάπτυξη κτλ κτλ..

4. Τέλος, το ανέφερε και κάποιος παραπάνω, το παιχνίδι πάσχει από πολύ σοβαρά σφάλματα τα οποία δυστυχώς δεν αντιμετωπίζονται με τη δέουσα σημασία και προσοχή.

Δεν θα έλεγα λοιπόν ότι είναι ζήτημα νέων κόσμων, δεν θα έλεγα ότι είναι δική μας ευθύνη (των παικτών) που δεν το διαφημίζουμε...
Το παιχνίδι πάσχει από τη βάση του απλά...
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to krhth For This Useful Post:
MadnessReigns (20-03-14)
Παλιά 19-03-14, 21:24
Το avatar του χρήστη bilakos22
bilakos22 Ο χρήστης bilakos22 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Καλησπερα,
Εγω συμφωνω με ολα οσα λετε αλλα διαφωνω πληρως με την διαγραφη acc μετα απο ενα χρονικο διαστημα για τον εξης λογο:

1.Οτι μερικοι μπορει να εχουν καποιο προβλημα με την συνδεση στο internet (οπως εναν φιλο μου τις τελευταιες μερες)
2.Οτι δεν ειμαστε μεγαλοι ολοι να μπαινουμε στο pc οποτε γουσταρουμε( παραδειγμα εγω)
3.ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ (π.χ. πτοβληματα)
themegacyber69 (24-04-15)
Παλιά 20-03-14, 13:23
Το avatar του χρήστη Chris the Mage
Chris the Mage Ο χρήστης Chris the Mage δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

1.Ολα τα παιχνιδια φτιαχνονται για εναν και μοναδικο λογο τα χρηματα και αν αυτο χριζει μεγαλης αναλυσης δεν θα αναφερθω παραπερα γιατι θα ξεφυγουμε απο το θεμα.

2.Δεν ενδιαφερει την εταιρια η ποσοτητα των παιχτων αλλα η ποιοτητα και ο λογος που στην εταιρια εξασφαλιζεται κατα καποιο τροπο αυτο ειναι οτι ο παιχτης που στον προηγουμενο κοσμο δεν ηταν ψηλα στο Hof η επαιζε χωρις επικα και ετρωγε ξυλο το εχει παρει εγωιστικα και λεει θα γραφτω στον επομενο με μανιταρια και θα σας δειξω εγω κτλ και ετσι φτανει να παραταει τον παιχτη στον προηγουμενο κοσμο κατα κανονα

3.Το παιχνιδι αυτο εαν βαζεις συνεχεια μανιταρια και τα χρησιμοποιεις καθημερινα (και για αποστολες) δεν χρειαζεται ουτε να αφιερωσεις χρονο να κανεις πρωταθλητισμο ουτε καν για να το μαθεις λιγο ψαξιμο στην αρχη και εγινες ξεφτερι γιατι σαν παιχνιδι δεν εχει καθολου βαθος.

4.Δεν θεωρω εγω προσωπικα ουτε οτι καν ειναι ανταγωνιστικο το παιχνιδι κα εξηγουμε:
Δινει την δυνατοτητα σε παιχτες που ενω ειναι 50 λεβελ πιο πανω να σε χτυπανε χωρις καθολου αβαντες στο μικρο λεβελ σιγουρη ηττα δηλ και εαν δικαιολογια ειναι το λευκωμα μετα απο καποια στιγμη ο μονος λογος που ενας παιχτης χτυπαει καποιον μικροτερο ειναι για επιδειξη δυναμης καθαρα κομπλεξ δηλαδη.
Μετα ειναι και το αλλο ειναι ποτε δυνατον να παιζεις ενα παιχνιδι να εισαι πχ 150 λεβελ να σε χτυπαει ενας με 170 λεβελ και να κερδιζει 200 δοξα ενω εσυ οταν το χτυπας να μην παιρνεις τιποτα γιατι απλα εισαι 3 4 θεσεις πανω απο αυτον στο Hof;
Παμε στα μεγαλα λεβελ και στην 20αδα που ενω ολοι ξοδευουνε μανιταρια και ειναι πορωμενοι η 1η θεση δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει κατελημμενη πανω απο 10 ωρες και πολυ βαζω..

Να μην αναφερθω καθολου τελος στις φατριες που και εκει ειναι αλλου η θαλλασα και αλλου το πλοιο.

Και για να τελιωνω επειδη θα γραψω εκθεση εαν τα αναλυσω ολα το παιχνιδι αυτο ειναι κατασκευασμενο ετσι ωστε το μονο πραγμα που οντως εχουν σκεφτει και πραξει σωστα σαν εταιρια ειναι να αγοραζονται μανιταρια συνεχως εαν θες να το παιξεις πρωταγωνιστης ή να εισαι κομπαρσος και απλα να κανεις λογκιν για να δεις ποσες σφαλιαρες εφαγες σημερα ..
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-14, 16:00
Το avatar του χρήστη George994
George994 Ο χρήστης George994 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Περίεργος Εμφάνιση μηνυμάτων
George θα συμφωνήσω μαζι σου. Εγω αυτο το κανω εδω και καιρο.
οσοι φιλοι μου ξεκινησαν το παιχνιδι το αφησαν για τους λογους που ανεφερα πιο πανω :/
Δεν μπορούμε να αναγκάσουμε κάποιον να παίζει το SF ενώ δεν του αρέσει...
Έτσι το έφτιαξε η Playa και σε όποιον αρέσει.

ΚΑΠΟΤΕ μπορεί να γίνει καλύτερο και πιο ελκυστικό (με τα update βέβαια)
Αυτός είναι ο μόνος τρόπος να μπαίνουν περισσότεροι παίκτες.
Μέχρι τότε υπομονή...

Κόσμος 4:
Όνομα: George994
Μάγος <3

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George994 : 20-03-14 στις 16:02
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-14, 16:33
zompas s6 Ο χρήστης zompas s6 δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ

ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟ 1 ΚΑΙ ΟΤΑ Ν ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ 9 ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ 1.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΟΙΔΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΧΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο SERVER.ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΚΑΝΟΥΜΕ
Παλιά 20-03-14, 16:41
Το avatar του χρήστη George994
George994 Ο χρήστης George994 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Αυτοί οι παίκτες μπορεί να είδαν κατά τύχη το παιχνίδι σε διαφήμιση σε κάποιο site και να αποφάσισαν να το δοκιμάσουν αλλά μετά κατάλαβαν ότι είναι ''χάλια''...δηλαδή πρέπει να κάνουν διαγραφή λογαριασμού ?
Παράθεση:
Δεν μπορούμε να αναγκάσουμε κάποιον να παίζει το SF ενώ δεν του αρέσει...
Έτσι το έφτιαξε η Playa και σε όποιον αρέσει.
Πιστεύω ότι στα πρώτα lvl το παιχνίδι είναι βαρετό (20 πρώτα)...μετά τα 40-50 γίνεται πιο ενδιαφέρον διότι βρίσκεις κλειδιά για νέα μπουντρούμια κ.λπ.
Επομένως λογικό είναι να το παρατάνε...

Παράθεση:
ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟ 1 ΚΑΙ ΟΤΑ Ν ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ 9 ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ 1.
Μπορούσες να δώσεις καλύτερο παράδειγμα...

Edit: Κατά τη γνώμη μου το να γεμίσει ένας σερβερ με ανενεργούς παίκτες είναι καλύτερο διότι θα δημιουργηθεί καινούριος και κάποιοι μπορούν να κατακτήσουν τις πρώτες θέσεις...

Κόσμος 4:
Όνομα: George994
Μάγος <3

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George994 : 20-03-14 στις 20:33
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-14, 16:42
Το avatar του χρήστη Captain Hawk
Captain Hawk Ο χρήστης Captain Hawk δεν είναι συνδεδεμένος
ΤΟ μέλος

Προεπιλογή

Εγώ θα πρότεινα αν κάποιος είναι ανενεργός για 1 μήνα να διαγραφόταν.Τώρα υπάρχει νομίζω για όσους δεν έχουν επιβεβαιωμένο e-mail μετά από κάποιο καιρό ανενεργίας να διαγράφονται.Αν κάποιος απλά θέλει να παρατήσει το παιχνίδι για κάποιους μήνες και μετά να ξαναρχίσει μπορεί να κάνει ένα login και μετά να ξαναβγεί,δεν είναι εκεί το πρόβλημα!
λεο10089 (06-09-14), MadnessReigns (20-03-14), The Balgrog  (20-03-14)
Παλιά 20-03-14, 21:39
Το avatar του χρήστη krhth
krhth Ο χρήστης krhth δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Captain Hawk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα πρότεινα αν κάποιος είναι ανενεργός για 1 μήνα να διαγραφόταν.Τώρα υπάρχει νομίζω για όσους δεν έχουν επιβεβαιωμένο e-mail μετά από κάποιο καιρό ανενεργίας να διαγράφονται.Αν κάποιος απλά θέλει να παρατήσει το παιχνίδι για κάποιους μήνες και μετά να ξαναρχίσει μπορεί να κάνει ένα login και μετά να ξαναβγεί,δεν είναι εκεί το πρόβλημα!
Δεν θεωρώ ότι κάτι τέτοιο έχει κάποιο λόγο να γίνει. Αυτή τη στιγμή βολεύει απίστευτα την εταιρία να λέει ότι έχει 40 εκατομμύρια παίκτες παγκοσμίως. Ακόμα και αν η αλήθεια αντιστοιχεί στο 1/10... (και αν...)

Επίσης η διαγραφή ανενεργών λογαριασμών δεν προσφέρει και τίποτα στους ενεργούς παίκτες...
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to krhth For This Useful Post:
λεο10089 (06-09-14)
Παλιά 21-03-14, 03:04
Το avatar του χρήστη Chris the Mage
Chris the Mage Ο χρήστης Chris the Mage δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

Το θεμα δεν ειναι οι ανενεργοι παιχτες ουτε καν οι ενεργοι , δεν εχει σχεση με αυτο ..

Οσο για την εταιρια φυσικα και ειναι διαφημιση τα μιλουνια παιχτων ομως και ετσι να το δεις ο καθενας μπορει να ειναι γραμμενος σημερα σε 10 παιχνιδια το θεμα ειναι με πιο ασχολειται πραγματικα και που ξοδευει το ευρω του ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές