Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Επιστροφή   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Επευφημίες/Κριτικές > Διαγωνισμοί και κριτικές αυτών

Διαγωνισμοί και κριτικές αυτών Στο συγκεκριμένο θέμα θα δημοσιεύονται αποκλειστικά προτάσεις για διαγωνισμούς μέσα στο φόρουμ, αλλά και θα σχολιάζονται οι διαγωνισμοί που έχουν ήδη γίνει.

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 16-04-15, 14:17
Το avatar του χρήστη krhth
krhth Ο χρήστης krhth δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Προεπιλογή Διαγωνισμοί φόρουμ-Απάτη;

Καλησπέρα σε όλους. Όσα διαβάσετε παρακάτω να ξέρετε ότι είναι απλά και μόνο για ενημέρωση της κοινότητας.

Κ. Άργε δεν θέλω να γίνομαι επικριτικός αλλά ώρες ώρες με αναγκάζετε πραγματικά. Λυπάμαι ειλικρινά για όσα έπονται.

Καταρχήν, μόλις διάβασα της ανακοίνωση του κ. Άργου σχετικά με το διαγωνισμό που μόλις έληξε. Παραθέτω την ανακοίνωσή του.

Δώστε βάση παρακαλώ τόσο στις απαντήσεις όσο και ΚΥΡΙΩΣ στο γεγονός ότι οι νικητές έχουν ήδη επιλεγεί!

Μιας και ο διαγωνισμός έχει λήξει μπορώ νομίζω να δημοσιεύσω και εγώ τις απαντήσεις μου.

Όπως βλέπετε επίσης οι απαντήσεις μου συμπίπτουν 100% με τις σωστές του κ. Άργου.
Και θα μου πείτε ωραία φίλε περίμενε την ανακοίνωση και μπορεί να είσαι στους νικητές.
Αμ δε! Πολύ αμφιβάλω... Διότι καθώς φαίνεται ο κ. Άργος έχει επιλέξει τους νικητές χωρίς καν να διαβάσει το μήνυμά μου. Ορίστε και η απόδειξη.

Φαίνεται ξεκάθαρα η ώρα και η ημερομηνία της φωτογραφίας, καθώς και η ημερομηνία αποστολής του μηνύματός μου. (που είναι προφανώς, η φωτογραφία, μετά την ανακοίνωση του κ. Άργου με τις απαντήσεις και τους επιλεγμένους «νικητές»).

Τα συμπεράσματα νομίζω ξεκάθαρα. Και θα περίμενα και την ανακοίνωση των νικητών για να φέρω τον κ. Άργο προ τετελεσμένων αλλά ήθελα να του δώσω την ευκαιρία να αιτιολογήσει τα παραπάνω.

ΥΓ: Μέχρι και τη στιγμή που δημοσιεύεται το παρών δεν έχει αλλάξει κανένα δεδομένο από τα παραπάνω.
The Following 3 Users Say Thank You to krhth For This Useful Post:
NoxPanos (16-04-15), Panos004 (16-04-15), themegacyber69 (17-04-15)
Παλιά 16-04-15, 14:39
Το avatar του χρήστη Άργος
Άργος Ο χρήστης Άργος δεν είναι συνδεδεμένος
Community Manager

Προεπιλογή

Πολύ ωραίο θέμα.

1. Είστε ο μόνος που πιστεύετε ότι βρήκε όλες τις σωστές απαντήσεις; Σε περίπτωση που υπήρχαν ας πούμε 4 ή 5 ή 6 κτλ χρήστες με σωστές απαντήσεις τί γίνεται; Μάλλον κλήρωση; επομένως δυστυχώς κάποιοι δεν θα πρέπει να είναι άτυχοι;

2. Δεν έχουμε βγάλει ποτέ ανακοίνωση με τους "μπορεί να είναι νικητές". Προφανώς βλέποντας τις σωστές απαντήσεις ο καθένας μπορεί να καταλάβει αν είναι σε αυτούς που μπορεί να κέρδισαν.

3. Χωρίς καν να έχουμε διαβάσει τις απαντήσεις; Όλες οι απαντήσεις βρίσκονται σε έναν φάκελο και έχουν διαβαστεί, συνήθως την ίδια ημέρα με την αποστολή τους.

4. Ακριβώς επειδή στείλατε μήνυμα με την ένδειξη "Αναφορά αναγνωσης" σας προτρέπω να ερευνήσετε τί συμβαίνει εάν ο παραλήπτης επιλέξει να πατήσει "ακύρωση" ή "ESC".. Διαβάζεται το μήνυμα κανονικά; Υπάρχει ανανέωση της κατάστασης του μηνύματος (αλλαγή σε "αναγνωσμένο" για παράδειγμα)
Ή το μήνυμα παραμένει σαν Αδιάβαστο παρ΄ότι έχει αναγνωστεί;

5. Εάν θέλαμε να πριμοδοτήσουμε κάποια μέλη δεν θα ήταν πιο εύκολο να το κάνουμε χωρίς διαγωνισμό;

6. Θα πρέπει να καταλάβετε ότι δυστυχώς σε έναν διαγωνισμό υπάρχουν και ηττημένοι, μιας και δεν μπορούμε να ανταμείψουμε όλους τους συμμετέχοντες.

7. Νομίζω ότι θα ήταν πιο συνετό εάν είχατε απορίες σχετικά με την διαδικασία του διαγωνισμού να μου στείλετε ένα μήνυμα με τις απορίες σας, αντί να φτάσετε στο σημείο να κάνετε λόγο για πιθανή απάτη.

8. Αλήθεια, πιθανή απάτη δεν υπήρξε σε προηγούμενο διαγωνισμό; πχ εδώ; Αλλά τότε όλα ήταν καλά επειδή ήσασταν ανάμεσα στους νικητές;
The Following 6 Users Say Thank You to Άργος For This Useful Post:
Antoniskiller (16-04-15), DaNTeS HeLL (16-04-15), mojo jojo (16-04-15), mxkrtg (16-04-15), Panos004 (16-04-15), The Balgrog  (16-04-15)
Παλιά 16-04-15, 15:13

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Άργος Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο θέμα.

1. Είστε ο μόνος που πιστεύετε ότι βρήκε όλες τις σωστές απαντήσεις; Σε περίπτωση που υπήρχαν ας πούμε 4 ή 5 ή 6 κτλ χρήστες με σωστές απαντήσεις τί γίνεται; Μάλλον κλήρωση; επομένως δυστυχώς κάποιοι δεν θα πρέπει να είναι άτυχοι;

2. Δεν έχουμε βγάλει ποτέ ανακοίνωση με τους "μπορεί να είναι νικητές". Προφανώς βλέποντας τις σωστές απαντήσεις ο καθένας μπορεί να καταλάβει αν είναι σε αυτούς που μπορεί να κέρδισαν.

3. Χωρίς καν να έχουμε διαβάσει τις απαντήσεις; Όλες οι απαντήσεις βρίσκονται σε έναν φάκελο και έχουν διαβαστεί, συνήθως την ίδια ημέρα με την αποστολή τους.

4. Ακριβώς επειδή στείλατε μήνυμα με την ένδειξη "Αναφορά αναγνωσης" σας προτρέπω να ερευνήσετε τί συμβαίνει εάν ο παραλήπτης επιλέξει να πατήσει "ακύρωση" ή "ESC".. Διαβάζεται το μήνυμα κανονικά; Υπάρχει ανανέωση της κατάστασης του μηνύματος (αλλαγή σε "αναγνωσμένο" για παράδειγμα)
Ή το μήνυμα παραμένει σαν Αδιάβαστο παρ΄ότι έχει αναγνωστεί;

5. Εάν θέλαμε να πριμοδοτήσουμε κάποια μέλη δεν θα ήταν πιο εύκολο να το κάνουμε χωρίς διαγωνισμό;

6. Θα πρέπει να καταλάβετε ότι δυστυχώς σε έναν διαγωνισμό υπάρχουν και ηττημένοι, μιας και δεν μπορούμε να ανταμείψουμε όλους τους συμμετέχοντες.

7. Νομίζω ότι θα ήταν πιο συνετό εάν είχατε απορίες σχετικά με την διαδικασία του διαγωνισμού να μου στείλετε ένα μήνυμα με τις απορίες σας, αντί να φτάσετε στο σημείο να κάνετε λόγο για πιθανή απάτη.

8. Αλήθεια, πιθανή απάτη δεν υπήρξε σε προηγούμενο διαγωνισμό; πχ εδώ; Αλλά τότε όλα ήταν καλά επειδή ήσασταν ανάμεσα στους νικητές;
Όπως και ανέφερα στο μήνυμά μου δεν έγραψα όσα έγραψα για να ανακηρυχθώ νικητής αλλά προς ενημέρωση της κοινότητας. Βασικό για μένα σε ένα διαγωνισμό είναι η διαφάνειά του και όχι η νίκη.

Ανέφερα τις απαντήσεις μου όχι μόνο για να δείξω την εγκυρότητά τους αλλά κυρίως ως απόδειξη ότι έστειλα ένα μήνυμα σύμφωνο με τις απαιτήσεις του διαγωνισμού. Για να μη νομίζει κανείς ότι βγάζω πράγματα από το νου μου εν ολίγοις.

Και επειδή τα περί ήττας κτλ τα αναφέρετε 2-3 φορές στο μήνυμά σας. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις ως προς τις προθέσεις μου εγώ παραιτούμαι από κάθε βραβείο αυτή τη στιγμή και σας παρακαλώ άλλη φορά να μένετε στο θέμα χωρίς να προσβάλλεται με υποθέσεις τους ενδιαφερόμενους.

Σχετικά με τα ESC και τα «ακύρωση» που αναφέρατε. Πρώτον το ESC από όσο γνωρίζω δεν έχει καμία λειτουργία στη συγκεκριμένη πλατφόρμα. Δεύτερον, δεν ξέρω τι εννοείται με το «ακύρωση». Υπάρχει κάποιο κουμπί cancel ή ακύρωση που δεν έχω δει στην λειτουργία των προσωπικών μηνυμάτων. Υποδείξτε μου παρακαλώ γιατί είμαι και αδαής.

Καθώς γνωρίζετε επίσης είμαι εκ των 2-3 ατόμων στην κοινότητα που έχουμε την κακή συνήθεια να παρακολουθούμε τα πάντα με στοιχεία και αποδείξεις. Τη λειτουργία της «αναφοράς ανάγνωσης» την έχω χρησιμοποιήσει επανειλημμένως τόσο σε αλληλογραφία με απλούς χρήστες όσο και με διαχειριστές. Αρκετές φορές μάλιστα και μαζί σας. Κυρίως για να ελέγχω την ταχύτητα εξυπηρέτησης. ΠΡΩΤΗ φορά μου λένε ότι διάβασαν μήνυμα χωρίς να το αποδεικνύει και η αναφορά.

Σχετικά με το 5. Ποσώς με ενδιαφέρει το τι θα μπορούσατε ή μπορείτε να κάνετε... Την δουλειά σας την ελέγχει ο εργοδότης σας. Εγώ δυστυχώς έχω ελάχιστα μέσα στη διάθεσή μου. Αυτά τα μέσα χρησιμοποιώ και παραθέτω.

Όσο για το γεγονός ότι έχω κερδίσει σε προηγούμενο διαγωνισμό. Πραγματικά άσχετο. Εδώ εξετάζετε ένα συγκεκριμένο ζήτημα και το αν είχα κερδίσει ή όχι πριν 1+ χρόνο δεν μας απασχολεί.

Σχετικά με το 7. Δεν έχω καμία απορία. Αν είχα απορίες όντως θα σας ρωτούσα προσωπικά. Το μήνυμά μου αποτελεί παράθεση γεγονότων και στοιχείων.
Και όπως έγραψα θα μπορούσα να τα παραθέσω όλα αυτά αφού ανακοινώνατε τους νικητές και να σας φέρω προ τετελεσμένων γεγονότων. Θέλησα να σας δώσω την ευκαιρία να υπερασπιστείτε τη θέση σας. Αλλά σαφώς το θεώρησα και υποχρέωση μου να ενημερωθεί η κοινότητα.
The Following User Says Thank You to krhth For This Useful Post:
themegacyber69 (17-04-15)
Παλιά 16-04-15, 19:04
Community Manager

Προεπιλογή

Με απλά λόγια μιας και δεν έγινα κατανοητός (ή το να γίνω κατανοητός δεν ήταν στους στόχους σας):

Μπορεί να ζητήσατε "Αναφορά ανάγνωσης" στο μήνυμα σας, αλλά εφόσον ο παραλήπτης (εγώ) δεν την αποδεχτώ (πατήσω ακύρωση στο αντίστοιχο Pop up παράθυρο, ή ESC για όσους δουλεύουν πολύ με το πληκτρολόγιο ) δεν θα λάβετε την αναφορά παράδοσης.

Μη λήψη αναφοράς παράδοσης σημαίνει αυτό που λέει η λέξη "Δεν αναφέρεται ότι το μήνυμα διαβάστηκε" και από την στιγμή που δεν αναφέρεται ότι το μήνυμα διαβάστηκε, αυτό παραμένει με ένδειξη "μη αναγνωσμένο" (ή αδιάβαστο).

Είμαι στην διάθεση όποιου χρήστη θέλει να διαπιστώσει ο ίδιος την λειτουργία αυτή και τα τερτίπια της.
The Following 7 Users Say Thank You to Άργος For This Useful Post:
Antoniskiller (16-04-15), COOL GATOS44 (16-04-15), DaNTeS HeLL (16-04-15), MadnessReigns (16-04-15), mojo jojo (16-04-15), mxkrtg (16-04-15), The Balgrog  (16-04-15)
Παλιά 16-04-15, 19:37
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Gilde: "έχεις φτάσει τόσο κοντά. Αλήθεια, ξέρεις ποιος είναι ο αγαπημένος ήρωας των Shakes And Fidget; Αν ναι, πήγαινε στο πρώτο θέμα που έφτιαξε ο Άργος"
Προεπιλογή

Προσωπικά με "χαλάει" όσο δεν πάει το ότι γίνεται θέμα επειδή κάποιος δεν κέρδισε αυτή τη φορά. Ειδικά όταν μιλάμε για ενήλικα.

Ενώ όταν κερδίζουμε όλα μέλη γάλα φυσικά.

Ναι η παραίτηση από τα κέρδη τα οποία δεν κερδίσαμε δημιουργεί (σε μένα) χειρότερη εντύπωση.

Παρεπιπτώντος μπήκα στον κόπο να ψάξω αυτό που ανέφερε ο Άργος στο πρώτο μήνυμα και ως εκ θαύματος ισχύει!! Να το κάνουμε νέο θαύμα στην αρένα του (PAN)Αργου.

Τελικά; Είναι 4 χρόνια σικέ οι διαγωνισμοί; Ας τους καταργήσουμε τότε να μην παιδευόμαστε τζάμπα και χαλάμε τις καρδιές μας.

ΥΓ: να σημειώσω ότι οι 2 λογαριασμοί στο φόρουμ (και στο παιχνίδι) δεν ανήκουν σε μένα, αλλά όπως έχουμε δηλώσει εδω και κάτι χρόνια στο φόρουμ, είμαστε ένα ζευγάρι αμαρτωλών, με παιδί-λαγό (ακούει όποτε θέλει στο όνομα Στιφάδο) εκτός γάμου και είμαστε παρεούλα στο παιχνίδι-φόρουμ από PC Κινητό και tablet

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mxkrtg : 16-04-15 στις 19:42 Αιτία: Στιφάδο κάτσε ήσυχα
The Following 9 Users Say Thank You to mxkrtg For This Useful Post:
Antoniskiller (16-04-15), COOL GATOS44 (16-04-15), DaNTeS HeLL (16-04-15), george99 (16-04-15), KingFox (16-04-15), MadnessReigns (16-04-15), NoxPanos (16-04-15), The Balgrog  (16-04-15), vagos1999 (17-04-15)
Παλιά 16-04-15, 20:04
Το avatar του χρήστη MorfoniosGr21
MorfoniosGr21 Ο χρήστης MorfoniosGr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Παντως βλεπω μια συγχυση στο φορουμ...Αφενος μπηκε ενας Admin που εχει να μπει πολυ καιρο στο φορουμ, πραγμα περιεργο....Αφετερου στους διαγωνισμους υπαρχουν και ηττημενοι(πραγμα που δεν σημαινει οτι οι διαγωνισμοι δεν στηνονται)

ΑΛΛΑ μην ανησυχειτε κοσμε....Θα ερευνησω την υποθεση σε βαθος....
The Following User Says Thank You to MorfoniosGr21 For This Useful Post:
FoReVeR_aLoNe_7 (16-04-15)
Παλιά 16-04-15, 20:15

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mxkrtg Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά με "χαλάει" όσο δεν πάει το ότι γίνεται θέμα επειδή κάποιος δεν κέρδισε αυτή τη φορά. Ειδικά όταν μιλάμε για ενήλικα.

Ενώ όταν κερδίζουμε όλα μέλη γάλα φυσικά.

Ναι η παραίτηση από τα κέρδη τα οποία δεν κερδίσαμε δημιουργεί (σε μένα) χειρότερη εντύπωση.

Παρεπιπτώντος μπήκα στον κόπο να ψάξω αυτό που ανέφερε ο Άργος στο πρώτο μήνυμα και ως εκ θαύματος ισχύει!! Να το κάνουμε νέο θαύμα στην αρένα του (PAN)Αργου.

Τελικά; Είναι 4 χρόνια σικέ οι διαγωνισμοί; Ας τους καταργήσουμε τότε να μην παιδευόμαστε τζάμπα και χαλάμε τις καρδιές μας.
Καταρχήν δεν γνώριζω/α αν κέρδισα ή όχι. Δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα τα ονόματα επομένως δεν θα μπορούσα να το ξέρω. Και με άριστο σκορ θεωρώ ότι κάποιος έχει καλές πιθανότητες. Άρα για ποια παραίτηση από ποια κέρδη μιλάτε; Εκτός αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω από μένα φυσικά που είναι πολύ πιθανό.

Εν πάση περιπτώσει, ομολογώ ότι δεν γνώριζα πως λειτουργεί η «αναφορά παράδοσης» από την πλευρά του παραλήπτη. Θεωρούσα ότι είναι μια αυτόματη διαδικασία. Επομένως παραδέχομαι ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση έκανα λάθος.
The Following 9 Users Say Thank You to krhth For This Useful Post:
Antoniskiller (16-04-15), COOL GATOS44 (17-04-15), FoReVeR_aLoNe_7 (16-04-15), KingFox (16-04-15), MadnessReigns (16-04-15), mojo jojo (16-04-15), Panos004 (17-04-15), themegacyber69 (17-04-15), vagos1999 (17-04-15)
Παλιά 16-04-15, 21:50
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Gilde: "έχεις φτάσει τόσο κοντά. Αλήθεια, ξέρεις ποιος είναι ο αγαπημένος ήρωας των Shakes And Fidget; Αν ναι, πήγαινε στο πρώτο θέμα που έφτιαξε ο Άργος"
Προεπιλογή

Προσωπικά θεωρώ πολύ αρνητικό το γεγονός να χρησιμοποιείτε το φόρουμ σαν προσωπικό βήμα για να βγάλετε την αντιπάθεια σας στην διαχείριση, όπως αναφέρετε

Εφόσον έχετε προσωπικά προβλήματα με κάποιο άτομο/άτομα μπορείτε ή να τα λύσετε με τα συγκεκριμένα άτομα κατ ιδίαν, ή να τα αναφέρετε μέσω της αντίστοιχης φόρμας.

Μπορεί να θέλετε να προκαλέσετε

αλλά υπάρχουν και άτομα που θέλουν να ενημερωθούν, να επικοινωνήσουν με άλλα μέλη και γενικά να κάνουν την δουλειά τους.

Το να βγαίνει κάποιος μετά από έναν διαγωνισμό που δεν κέρδισε, σύμφωνα με τα λεγόμενα του, (ενώ όσο κέρδιζε όλα μέλι γάλα, όλα λειτουργούν σωστά) και να κατηγορεί απαντες για Απάτη, σικέ διαγωνισμούς κτλ, χτυπάει λίγο άσχημα, ειδικά όταν δεν συνοδεύεται και από την λεξούλα που ζητάτε να ακούσετε από την εταιρεία του παιχνιδιού, για τα δικά της σφάλματα (και όχι κατηγορίες):

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο krhth Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιμένω λοιπόν ότι είναι απαράδεκτο όλο αυτό το αλισβερίσι με το καινούριο update και πάνω απ΄όλα η ένδειξη ασέβειας καθώς όπως τόνισα δεν ζήτησαν ούτε μία συγγνώμη.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο krhth Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν να μην έφτανε λοιπόν η ασυνέπεια, στην ανακοίνωση δεν υπάρχει ούτε μία συγγνώμη,
The Following 5 Users Say Thank You to mxkrtg For This Useful Post:
DaNTeS HeLL (16-04-15), mojo jojo (16-04-15), The Balgrog  (16-04-15), Tolis Mirallas6 (17-04-15), vagos1999 (17-04-15)
Παλιά 16-04-15, 22:01
Community Manager

Προεπιλογή

Δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις, νομίζω ότι δεν πρέπει να τραβήξει άλλο το θέμα.

Προσωπικά με στεναχώρησαν λίγο τα άτομα που πιστεύουν ότι μπήκα σε τόσο κόπο μόνο και μόνο για να "πριμοδοτήσω" κάποια άτομα...

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να διαλύθηκαν τα όποια συννεφάκια υπήρχαν και να έχουμε μία καλύτερη συνέχεια...στον επόμενο διαγωνισμό.
The Following 6 Users Say Thank You to Άργος For This Useful Post:
DaNTeS HeLL (16-04-15), KingFox (18-04-15), mojo jojo (16-04-15), NoxPanos (17-04-15), Panos004 (19-04-15), The Balgrog  (16-04-15)
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές