Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 08-06-17, 00:06
Το avatar του χρήστη magosmpalas
magosmpalas Ο χρήστης magosmpalas δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Gilde: Προσπαθώ να νουθετήσω την κοινότητα, για να μην κάνουν αυτά που έκανα εγώ στα νιάτα μου!
Προεπιλογή

Προσωπικα, θα προτιμουσα κατι πιο επικο, που να συμβαδιζει και με το κλιμα του παιχνιδιου αλλα οκ
Παλιά 08-06-17, 03:12
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος

Προεπιλογή

Αν και δε μου πέφτει λόγος, μια και ζήτησες τη γνώμη και των υπόλοιπων μελών του φόρουμ, εκτός από αυτών της φατρίας, θα έλεγα πως από τη μία συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, σίγουρα θα ήθελα κάτι που να περιέχει επικούρα μέσα, αλλά εκτός αυτού να έχει και μια δόση χιούμορ. Μην ξεχνάτε πως το παιχνίδι είναι μια επική παρωδία!

Τώρα όσον αφορά στα υπάρχοντα, προς ψηφοφορία ονόματα...

1.Το "Hellas" μου θυμίζει ταξιδιωτικό γραφείο ή κάτι τέτοιο...
2.Το "Parthenon" κάτι σε ραδιοταξί, ξενοδοχείο 3ης κατηγορίας ή ξεπεσμένο εστιατόριο σε τέως κεντρική και νυν παρακμιακή συνοικία της Αθήνας...
3. Το "Ελλάδα" κάπως περιττό... Έτσι και αλλιώς θα φαίνεται στο sever η "καταγωγή" σας, και σε γλώσσα που θα την καταλαβαίνουν όλοι!

Θα μπορούσα να να προτείνω κάτι, μια γρήγορη σκέψη, έτσι ως παράδειγμα εμπνευσμένο από τον Tolkien που σίγουρα μετά το 2001 έγινε ευρέως γνωστός.
Ας πούμε "The Lord Of The Greeks"
ή μια και μιλάμε για φατρία "The Fellowship Of The Greeks"

Σε γλώσσα που να την καταλαβαίνουν όλοι...
Με επικό στοιχείο...
Με σαφή αναφορά στην Ελλάδα...
Και με δόση χιούμορ λόγω των λογοπαίγνιων...

Και κάτι τελευταίο προς αυτόν που ανάρτησε το κείμενο στη σελίδα της ψηφοφορίας...

Ποτέ σε μια ψηφοφορία δε συμπεριλαμβάνουμε προσωπικές μας προτιμήσεις!!!
Είναι αντιδεοντολογικό και σε επίσημες ψηφοφορίες και παράνομο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bruenor Battlehammer : 08-06-17 στις 03:22
Απάντηση με παράθεση
The Following 5 Users Say Thank You to Bruenor Battlehammer For This Useful Post:
Beorn (08-06-17), Black Black Heart (08-06-17), El mago (08-06-17), magosmpalas (08-06-17), nickmour70 (08-06-17)
Παλιά 08-06-17, 11:11
Το avatar του χρήστη Scientist
Scientist Ο χρήστης Scientist δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

Γιώργο ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου και το χρόνο σου. Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να βάλω σχόλιο. Λοιπόν, γράψτε κάτω ονόματα (1,2 ή 100 έκαστος). Θα τα συγκεντρώσω όλα σε poll και θα επιλεγεί το καλύτερο. Έτσι κι αλλιώς έχουμε χρόνο αφού όπως φαίνεται την άλλη παρασκευή θα ανοίξουν οι πύλες.
Παλιά 08-06-17, 12:35
el beasta huntera Ο χρήστης el beasta huntera δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΤΡΙΑ ΣΤΟΝ W18 ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΦΙΛΕ ....ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ THE GREEK WARRIORS .....DESTINY GREEK FIGHTERS
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to el beasta huntera For This Useful Post:
nickmour70 (08-06-17)
Παλιά 08-06-17, 13:50
Το avatar του χρήστη Beorn
Beorn Ο χρήστης Beorn δεν είναι συνδεδεμένος
Προχωρημένο μέλος

Προεπιλογή

Σαν λάτρης του τολκιν και γω θα πρότεινα ενα ονομα όπως the fellowship of the Greeks, ή the Lord of the Greeks.Επίσης ενα ονομα που μου αρεσει ειναι ενα που υπηρχε και στον w1, "the black sheep"
Παλιά 08-06-17, 14:30
Το avatar του χρήστη Scientist
Scientist Ο χρήστης Scientist δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

Ωραία ακούγονται. Πάντως το poll θα το κάνω αύριο όταν έχουν προταθεί αρκετά.
Παλιά 08-06-17, 17:00
Το avatar του χρήστη Black Black Heart
Black Black Heart Ο χρήστης Black Black Heart δεν είναι συνδεδεμένος
Αρχάριος

Προεπιλογή

Πολύ καλά το έθεσε το θέμα για την ονομασία ο Bruenor Battlehammer συμφωνώ, όμως ήθελα να πω και το εξής, και να είχα 1 στο 1.000.000 την θέληση την όρεξη και τον χρόνο να ξεκινήσω έναν νέο παίκτη στον νέο κόσμο με το που είδα το ποστ με τους όρους και τις προϋποθέσεις χαλάστηκα πάρα πολύ. Δεν νοείται να μην έχει ανοίξει ακόμα ο νέος κόσμος να μην έχει γίνει η φατρία να μην έχει παίκτες και να συζητάτε το,πέρα από το ποιος θα είναι αρχηγός, α) το πότε θα γίνει κάποιος αξιωματικός (ανάλογα με το αν θα τον εμπιστευτεί και πότε ο αρχηγός) β) να δωρίσει το 70% του καθημερινού του χρυσού κ.ο.κ.... Κόψτε κάτι βρε παιδιά σαν πολλά τα λέτε
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-17, 17:09
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Beorn Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης ενα ονομα που μου αρεσει ειναι ενα που υπηρχε και στον w1, "the black sheep"
Μην ξύνεις πληγές...
Το μαύρο πρόβατο ήταν μια καλή προσπάθεια με αρκετές προοπτικές, που όμως τελικά "ξεφούσκωσε" πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα να απογοητευτούν αρκετά μέλη της φατρίας (συμπεριλαμβανομένου και του υποφαινόμενου), και είτε να διαγράψουν, είτε να πάνε σε άλλες φατρίες, με αποτέλεσμα η φατρία να ερημώσει στο τρίμηνο...
Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος αντιγραφής του ονόματος...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Black Black Heart Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλά το έθεσε το θέμα για την ονομασία ο Bruenor Battlehammer συμφωνώ, όμως ήθελα να πω και το εξής, και να είχα 1 στο 1.000.000 την θέληση την όρεξη και τον χρόνο να ξεκινήσω έναν νέο παίκτη στον νέο κόσμο με το που είδα το ποστ με τους όρους και τις προϋποθέσεις χαλάστηκα πάρα πολύ. Δεν νοείται να μην έχει ανοίξει ακόμα ο νέος κόσμος να μην έχει γίνει η φατρία να μην έχει παίκτες και να συζητάτε το,πέρα από το ποιος θα είναι αρχηγός, α) το πότε θα γίνει κάποιος αξιωματικός (ανάλογα με το αν θα τον εμπιστευτεί και πότε ο αρχηγός) β) να δωρίσει το 70% του καθημερινού του χρυσού κ.ο.κ.... Κόψτε κάτι βρε παιδιά σαν πολλά τα λέτε
Δυστυχώς αυτά είναι πράγματα που πάντα θα μας ταλαιπωρούν, ειδικά αν η φατρία απαρτίζεται από άτομα μικρής ηλικίας. Πράγμα που είναι αντιδιαμετρικά αντίθετο με την άποψη του "Δεν μας νοιάζει να τραβήξει η να φτάσουμε στην κορυφή, δεν μας νοιάζουν τα αρχηγιλίκια ούτε οι κόντρες ούτε τα μανιτάρια. Απλά ένας κόσμος, για όσους θέλουν έναν 2ο παίκτη με ενεργή φατρία. Αυτό" που εν μέρει συμμερίζομαι. Ποιος αρχηγός φατρίας δεν έχει κουραστεί να ακούει την ίδια ατάκα από άτομα που δεν πρόλαβαν να κλείσουν μερικές ώρες σε μια φατρία... "θα με κάνεις αξιωματικό;;;ε;; ε;;; ε;;;; θα με κάνεις;;;;". Και φυσικά όταν κάνεις την εύλογη ερώτηση "γιατί θέλεις να γίνεις αξιωματικός;" η απάντηση είναι είτε "δεν ξέρω", είτε "γιατί μου αρέσει", είτε απλά βούβα...
Και αυτό γιατί οι περισσότεροι, για να μην πω όλοι, δεν έχουν καταλάβει πως ένας σοβαρός αρχηγός δεν κάνει αξιωματικούς φίλους ή γνωστούς στα κουτουρού, αλλά άτομα που μπορούν να προσφέρουν στη φατρία. Είτε βάζοντας επιθέσεις, είτε στρατολογώντας, είτε βοηθώντας στο να τηρούνται οι κανόνες και γενικότερα άτομα άξια εμπιστοσύνης.

Τώρα όσον αφορά στις δωρεές χρυσού και μανιταριών, εξαρτάται από τους στόχους που έχει κάποιος για τη φατρία του, αλλά και από τις δυνατότητες των παικτών που έχει μέσα. Αν όπως έχω καταλάβει πάτε χαλαρά για το παρεάκι, τότε είναι παράλογο να ζητάτε από τους παίκτες να ξεπαραδιάζονται. Αν πάλι το πάτε για να μπείτε στη 10αδα, τότε καλό θα ήταν να το αναφέρετε από πριν και να μπουν μέσα άτομα που θα μπορούν να προσφέρουν και χρυσό και μανιτάρια ώστε η φατρία να πάρει τα πάνω της γρήγορα.

Σκεφτείτε λιγάκι τι θέλετε και για ποιο λόγο ξεκινάτε και μετά δημιουργήστε τη φατρία σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bruenor Battlehammer : 08-06-17 στις 17:27
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to Bruenor Battlehammer For This Useful Post:
nickmour70 (09-06-17)
Παλιά 08-06-17, 23:32
Το avatar του χρήστη magosmpalas
magosmpalas Ο χρήστης magosmpalas δεν είναι συνδεδεμένος

Gilde: Προσπαθώ να νουθετήσω την κοινότητα, για να μην κάνουν αυτά που έκανα εγώ στα νιάτα μου!
Προεπιλογή

Οποιος θελει δωριζει δεν υπαρχει πιεση, και ετσι πρεπει να παραμεινει κατ εμε
Η φατρια ειναι για πλακα, για να μαζευτουμε και αν το παρατησουμε η αν θα παιξουμε και αν θα αναπτυξουμε τον παικτη ο καιρος θα το δειξει
Παλιά 09-06-17, 02:43
El mago Ο χρήστης El mago δεν είναι συνδεδεμένος
Μανιταράκι

Arrow Ναι , αλλά!

Συγγνώμη κιόλας ... Αλλά αφού θέλετε να μπούμε δυναμικά στον W18, η δωρεά χρυσού θα είναι προαιρετική ;;;

Εγώ πάντως βάση εμπειρίας από W1 ( MASTERS OF GALAXY ) έμαθα από τον σπουδαίο STRAK ότι το μόνο που αρμόζει στους "Χρυσό-Παρτάκιδες" είναι ένα ωραίο Kick από την φατρία, και ότι όποιος έμπαινε θα έπρεπε τουλάχιστον να δώριζε τα 3/5 του χρυσού που ξοδεύτηκε για να μπει !!

Όσο αφορά το θέμα των αξιωματικών... από ότι έχω καταλάβει η φατρία του W18 θα απαρτίζεται από πολλούς παίκτες νεαρής ηλικίας και κυρίως ανήλικους... Γνωρίζω ότι ζητάνε να είναι αξιωματικοί επανειλημμένα χωρίς κανέναν λόγο , οπότε θα πρότεινα ο Αρχηγός ( Scientist ) στην προκειμένη περίπτωση να έχει 2-3 έμπιστα μέλη που θα έχουν και ανάλογες αρμοδιότητες ως αξιωματικούς.

Τώρα για το ζήτημα της οργάνωσης, η όλη προσπάθεια είναι άναρχη και χαώδης μέχρι στιγμής , αλλά με ικανοποιεί και μου κεντρίζει το ενδιαφέρον οτί θα υπάρξει Αμιγώς Ελληνική Φατρία .... Προτείνω να γίνει μία λίστα με τα πρώτα 10 μέλη , ώστε να τους σταλεί πρόσκληση μόλις ανοίξει ο σέρβερ και να μην υπάρχει μία χάβρα !

Αυτά από εμένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη El mago : 09-06-17 στις 02:45
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές