Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 25-09-16, 10:28
Το avatar του χρήστη magosmpalas
magosmpalas Ο χρήστης magosmpalas δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Gilde: Προσπαθώ να νουθετήσω την κοινότητα, για να μην κάνουν αυτά που έκανα εγώ στα νιάτα μου!
Προεπιλογή

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει και εμένα τον αδαή γιατί φέτος δεν βάλανε δωρεάν μπύρες;
Εμένα με συμφέρει όπως έχουν τα πράγματα, καθώς 1/1,5 μπάρα κάνω το πολύ, οπότε δεν θα μπορούσα να ωφεληθώ στο έπακρο το οκτόμπερφεστ.
Οπότε για μένα μια μπάρα με όλα τα εβεντ ειναι πολύ πιο προσδοφόρα από 3 κανονικές μπάρες π.χ. Συμφωνώ όμως πως η εταιρία έπρεπε να κρατήσει το event ως έχει με δωρεάν μπύρες και τα σχετικά και δεν ξέρω γιατί δεν το κανε...
themegacyber69 (27-09-16)
Παλιά 25-09-16, 12:34
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος

Προεπιλογή

Δε νομίζω πως μπορεί να σου δώσει κάποιος από εμάς απάντηση σε αυτό. Πιστεύω πως όλοι μας την ίδια απορία με εσένα έχουμε, και αυτός είναι και ο λόγος που άνοιξα και το συγκεκριμένο θέμα.
Μόνο η εταιρία είναι σε θέση να μας δώσει μια τέτοια απάντηση, πράγμα που δεν έχει κάνει. Και φυσικά εδώ ξεπηδά άλλο ένα γιατί που επίσης κανείς μας δε μπορεί να δώσει απάντηση.
Οι λόγοι θα μπορούσαν να είναι πολλοί και κάποιοι έχουν ήδη αναφερθεί, αλλά όπως και να έχει με εικασίες δεν κάνουμε δουλειά...
Παλιά 25-09-16, 17:41
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Gilde: "έχεις φτάσει τόσο κοντά. Αλήθεια, ξέρεις ποιος είναι ο αγαπημένος ήρωας των Shakes And Fidget; Αν ναι, πήγαινε στο πρώτο θέμα που έφτιαξε ο Άργος"
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bruenor Battlehammer Εμφάνιση μηνυμάτων
Αααχ...Και η "αντιπαράθεση" συνεχίζεται
Δεν ξέρεις πως οι νάνοι πετάνε τη σκούφια τους, η στη συγκεκριμένη περίπτωση το κράνος από mithril και κέρατα από Baatezu, για καβγά;;;
Σφύρα και ξύλο σε ντρόου και σε ...ορκ (πάει δεν πάει ο Bruennor δεν χάνει την μαχητικότητα του όσο γερνάει)

Μάλλον το παρατράβηξα με την πολιτική παρομείωση αλλά δεν διαγωνώ στα όσα ανέφερες

Όσο για το αλκοοηλίκι (ή όπως τέλοςπάντων γράφεται) συμφωνώ.. Κάπου το είχα αναφέρει και παλιότερα, αλλά ναι η νοσταλγία, η συνήθεια ή κάτ άλλο (ή συνδυασμός) δεν μας αφήνει να φύγουμε από μια συνήθεια, όχι απαραίτητα κακιά, αλλά που δεν μας γεμίζει.

Στην περιπτωση του shakes όσο και να λέω ότι δεν μπορώ να ακολουθήσω πια τους ρυθμούς του παιχνιδιού, κάτι με τραβάει πίσω Βρε ο χαρακτήρας να μην πάει χαμένος...βρε τζάμπα τα χρήματα που έδωσα..θα βρω δικαιολογία να παίξω. Και εκεί πατάει και η Πλάγια (και η κάθε πλάγια) και με κάνει ότι θέλει.

Για να μην ξεφύγω άλλο από το θέμα:

Μήπως παίζει τίποτα με το Steam; Μου φαίνεται χαζό καθώς άλλα παιχνίδια στη συγκεκριμένη πλατφόρμα ενεργούν παρόμοια βάζοντας ή βγάζοντας προσφορές. Θα μπορούσε (αν και δεν το πιστεύω) η απόφαση να σχετίζεται με την έκδοση Steam-> Δεν το πιστεύω, αλλά μιας και δεν γνωρίζω τί συμφωνίες παίζονται από πίσω, δεν θα πόνταρα και τα gauntles of Ogre power μου (πολεμιστής kensai γαρ).
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-16, 20:26
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mxkrtg Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως παίζει τίποτα με το Steam; Μου φαίνεται χαζό καθώς άλλα παιχνίδια στη συγκεκριμένη πλατφόρμα ενεργούν παρόμοια βάζοντας ή βγάζοντας προσφορές. Θα μπορούσε (αν και δεν το πιστεύω) η απόφαση να σχετίζεται με την έκδοση Steam-> Δεν το πιστεύω, αλλά μιας και δεν γνωρίζω τί συμφωνίες παίζονται από πίσω, δεν θα πόνταρα και τα gauntles of Ogre power μου (πολεμιστής kensai γαρ).
Αυτό δεν το ξέρουν παρά μόνο αυτοί που έκλεισαν τη συμφωνία. Προφανώς αυτή έγινε για λόγους προβολής,γιατί σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια, το συγκεκριμένο έτρεχε μια χαρά και από browser. Τώρα με τι όρους και τι "κόστος", ο Θεός και η ψυχή της playa!
Όσο για τα gauntlets of ogre strength, δε θα τα πόνταρες, παρά μόνο αν ήταν να κερδίσεις girdle of storm giant strength (Dwarf fighter...H αμετροέπεια σε όλο της το μεγαλείο)!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bruenor Battlehammer : 25-09-16 στις 20:58
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-10-16, 10:23
Το avatar του χρήστη cmd
cmd Ο χρήστης cmd δεν είναι συνδεδεμένος
Forum-troll

Προεπιλογή

Να πω και εγώ την γνώμη μου με την σειρά μου
Φέτος το octomberfest ήταν epic fail και δεν θα μπω στον κόπο να πω ότι δεν είχε δωρεάν μπύρες ενώ ο σκοπός τους αυτός είναι στην ουσία ( εδώ σε oktoberfest πολλές μπυραρίες κερνάνε μπύρες αλλά η εταιρία θα μπει μέσα δεν γίνεται ..) αλλά το θέμα ήταν στην διάρκεια και σε πια χρονική περίοδο το έβαλε
Το έβαλε μόνο για 2 μέρες και αυτό Σαββατοκύριακο πέρυσι αν θυμάμαι καλά
Πέμπτη-Κυριακή ( 4 ολόκληρες μέρες ) που στην ουσία είναι μόνο gold & exp γιατί μανιτάρια δεν βρίσκεις καλά για επικό δεν το συζητάω καν
και ολόκληρο ένα oktomberfest ήταν ένα ολόκληρο τίποτα 2 ήμερες event τίποτα το ξεχωριστό άμα είναι έτσι μην το λένε oktoberfest να το λένε ένα απλό event όπως κάθε σαββατοκύριακο καλα και η χρονική περίοδος που βάλανε το oktoberfest ήταν εντελώς άκυρος ...Shakes & fidget κάνεις ελεύθερη πτώση ξύπνα !!!
Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to cmd For This Useful Post:
magosmpalas (02-10-16)
Παλιά 28-09-17, 19:20
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Gilde: "έχεις φτάσει τόσο κοντά. Αλήθεια, ξέρεις ποιος είναι ο αγαπημένος ήρωας των Shakes And Fidget; Αν ναι, πήγαινε στο πρώτο θέμα που έφτιαξε ο Άργος"
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bruenor Battlehammer Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν κάποιος ρώτησε στο facebook αν θα είναι δωρεάν οι μπύρες, η απάντηση που δόθηκε από την εταιρία ήταν η εξής: "Όχι, αλλά είναι μια πολύ καλή ιδέα για του χρόνου!" (βλέπε spoiler).
έλα ρε, την βάλανε την ιδέα!!

Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to mxkrtg For This Useful Post:
Bruenor Battlehammer (29-09-17), mojo jojo (28-09-17)
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές