Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 04-11-16, 00:07
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Περιοχή: Σουβλακιστάν
Προεπιλογή Νέα επικά: Η κοινότητα δεν την παλεύει

Περίεργος τίτλος θα μου πείτε ε;

Λοιπόν...Για να δούμε το νέο μου βιβλίο με τίτλο

Πράγματα που θα έπρεπε να σκεφτώ καλύτερα πριν τα ζητήσω

κεφάλαιο ένα: Νέα επικά

Φαγωθηκατε όλοι με τα νέα επικά, νέα επικά.

Κάθομαι και λέω: Μπα η Πλάγια επιτέλους έβαλε νέα επικά και άρα θα έβαλε και κάτι καινούργιο..Πχ τα επικά αυτά είναι σε σετάκι και όσα περισσότερα φοράς κερδίζεις και επιπλέον πράγματα (σαν τις ιδέες που έχουν ειπωθεί).

Έμμεση απάντηση Πλάγιας:
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ MXKRTG, γιατί να το κάνουμε αυτό άλλωστε;;

Οκ..Πολλοί είστε χαρούμενοι για τα νέα επικά..Ωραίος σχεδιασμός, νέα αστεία κείμενα...ΓΟΥΑΟΥ, θα πορωθώ για άλλες 2 μέρες..

Τί πραγματικά σημαίνουν όμως τα νέα επικά:

Επί της ουσίας τίποτα: τα ίδια στατιστικά κτλ. Και μάλιστα τα πράγματα είναι χειρότερα.. Ξανά μανά να βρούμε ποιος φορά ποιο επικό, άντε ψάξε και ψάξε και ψάξε..
Γιατί από το 98% που έχω στο λεύκωμα, όταν με το καλό μπουνε τα νέα επικά θα πέσω πιο χαμηλα.

Και ερωτώ: Γιατί; Έκανα κάτι κακό; Γιατί πρέπει να ξαναπάει η εμπειρία που κερδίζω ένα βήμα πίσω; Γιατί πρέπει να κάνουμε βήματα μπρος πίσω σε ένα υποτίθεται καινούργιο update;

Και για να μην γκρινιάζω, έχω να προτείνω λύση:
Μην κατεβάσετε το ποσοστό μου στο λεύκωμα. Αφήστε το στην τιμή που είναι, και κάντε το να πηγαίνει πάνω από το 100%.

Παράδειγμα: Έχω βρεί όλα τα αντικείμενα, και πλέον μου λείπουν τα δαιμονικά τέρατα. Φαντάζομαι το ίδιο και πολλοί ακόμα παίκτες. Έχουμε ένα λεύκωμα 98%.
Λοιπόν, με την προσθήκη νέων αντικειμένων, ας μην κατεβάσετε το λεύκωμα που ήδη έχουμε. Αν σκοτώσουμε όλα τα δαιμονικά τερατάκια, πάμε στο 100%. Αν βρούμε τα νέα επικά (όλα) πάμε στο 102%. Τόσο απλά.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to mxkrtg For This Useful Post:
magosmpalas (04-11-16), Wine Drinker (04-11-16)
Παλιά 04-11-16, 01:57
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος
Προχωρημένο μέλος

Περιοχή: Mithral Hall
Smile

"Γιατί παιδί μου mxkrtg..."

...H φωνή του σοφού γέροντα πάνω από την "πλαγιά"

"Για να διαιωνίσεις ένα παιχνίδι που η ανάπτυξή του δε στηρίζεται σε κάποιο επιχειρηματικό πλάνο που να αποβλέπει σε βάθος χρόνου, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να στηρίζεσαι σε φαύλους κύκλους μέχρι οι παίκτες να ζαλιστούν!"

Παύση για ανάσα και νερό... Πόση αντοχή να έχει γέροντας άνθρωπος να φωνάζει από την κορυφή της "πλαγιάς"...

"Από τη στιγμή που το κάναμε στο παρελθόν κι εσείς τσιμπήσατε και μπήκατε στο τρυπάκι, θα το ξανακάνουμε και θα το ξανακάνουμε! Για ποιο λόγο να ακούσουμε καινούριες ιδέες από τη στιγμή που η πεπατημένη λειτουργεί ως τώρα;"

Δώστε μου ένα λεπτό να τον πάω σε μια σκιά γιατί με το ζόρι που τραβάει θα μου πάθει καμιά ηλίαση και δε θα μάθετε ποτέ τη συνέχεια...

"Και όριο επιπέδων θα ξανά αυξήσουμε, και καινούρια μπουντρούμια με παλιά τέρατα θα ξαναβάλουμε, και καινούρια επικά με τα ίδια μπόνους θα εισάγουμε, και σελίδες στο λεύκωμα θα αυξήσουμε και άσχετο παιχνίδι μέσα στο παιχνίδι θα βάλουμε, και τα πολλά πολλά τσαμπέ θα κόψουμε και ότι περνάει από το χέρι μας θα κάνουμε ώστε αυτό το παιχνίδι να μην έχει ποτέ ξανά χαρακτήρα... εμ... συγγνώμη... να μην έχει όρια ήθελα να πω... να μην έχει τέλος!"

Παιδιά ένα σκαμνάκι κάποιος γιατί τον χάνουμε...

"Όταν μεγαλώσεις, μεστώσεις και αποκτήσεις εμπειρία ζωής, θα καταλάβεις πως η κίνησή σου να ανοίξεις αυτό το θέμα ήταν μέγα λάθος! Εγώ ως γεροντότερος και πιο έμπειρος ένα έχω να πω και σε εσένα και σε όλους όσους αμφισβητούν τη σοφή αυτή τακτική που ακολουθεί η εταιρία... Να έχετε επαφή με το περιβάλλον! Να έχετε αυτιά και μάτια ανοιχτά! Να μαθαίνετε από τα λάθη του παρελθόντος και να μην τα επαναλαμβάνετε ποτέ!!!"

Εντάξει...Κάποιος να με βοηθήσει να τον κατεβάσω τώρα γιατί μου κόπηκε η μέση!
magosmpalas (04-11-16), Wine Drinker (04-11-16)
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές