Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Παλιά 30-10-16, 12:05
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Περιοχή: Σουβλακιστάν
Προεπιλογή Κολπάκια μετά το Update του Twister-Κυκλώνα

Ήθελα να κάνω ένα βίντεο με τα κολπάκια, αλλά δυστυχώς ο τρόπος που "δουλεύουν" καθιστά την εγγραφή σχεδόν απαγορευτική.

Λεπόν εχουμε και λέμε:

Παράλειψη ενέργειας χωρίς μανιτάρι

Λοιπόν, οποιαδήποτε μεθεπόμενη ενέργεια που απαιτεί μανιτάρι και είναι συνδεδεμένη με μπουντρούμι (ακόμα πχ και επίθεση σε οικοσύστημα κατοικιδίου) μπορεί να παραλειφθεί ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΙΤΑΡΙ.

Τελευταία αποστολή

Πλέον μπορείς να ξεγελάσεις το παιχνίδι. Εξηγούμαι:
Αφού έχεις πιει μερικές μπύρες (ερευνώ το νούμερο) τότε πολύ απλά, μην συνεχίζετε να πίνετε άλλες. Το παιχνίδι νομίζει ότι είμαστε στην τελευταία μας όρεξη για περιπέτεια και θα μας βγάλει την "τελευταία Αποστολη".

Ο τρόπος που χρησιμοποίησα εγώ ήταν αφού τελειώσω τη πρώτη μπάρα, να πιω 1 μπύρα, να πραγματοποιήσω τις αποστολές μου με σκοπό τα μείνω στο τέλος με 1 αποστολή 2.5 λεπτών (κοινώς στα 20 έξτρα λεπτά, επέλεξα αποστολή των 7.5 λεπτών και στη συνέχεια των 10 λεπτών-->ναι είχα δράκο).
Η τελευταία αποστολή των 2.5 λεπτών μου έδωσε εμπειρία όσο μία δεκάλεπτη αποστολη.

Στη συνέχεια ήπια την πέμπτη μου μπύρα και έκανα το ίδιο. Την έκτη την έβδομη κτλ κτλ.
Η αναφορά γίνεται εδώ για 2 λόγους
-Δεν είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για bug
-Ενημέρωση της κοινότητας- Εφόσον ισχύει κάτι τέτοιο θεωρώ πως ο καθένας (και όχι μόνο ένα άτομο) θα πρέπει να το γνωρίζει και να το χρησιμοποιήσει ή όχι ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του.

Κλεψύδρες

Το κόστος μιας κλεψύδρας, για μένα, είναι το μισό μιας αλλαγής αντιπάλου στο Φρούριο. προσωπικά το βρίσκω μικρό. Πάντως έχετε υπ'όψιν ότι μπορείτε να βρείτε κλεψύδρες στις αποστολές. Από δοκιμές, νομίζω πως πρέπει να έχετε τουλάχιστον μία (δεν είμαι σίγουρος). Δεν υπάρχει οπτική ένδειξη ότι κερδίσατε κάποια κλεψύδρα, αλλά αν κρατάτε αρχείο, θα δείτε πως ενώ ξεκινήσατε με πχ 3 τώρα έχετε 8, χωρίς να έχετε αγοράσει κάποια επιπλέον.

Οπότε, αυτό που κάνω εγώ, είναι να διαλέγω τις αποστολές χωρίς αντικείμενο, που διαρκούν λιγότερο (μιας και αυτέςπ ου διαρκούν περισσότερο είναι πιο πιθανό να μου δώσουν κάποιο φρούτο).

--------------------------
Αυτά προς το παρών, φεύγω να δοκιμάσω κάποια άλλα πραγματάκια και επανέρχομαι.
Απάντηση με παράθεση
The Following 6 Users Say Thank You to mxkrtg For This Useful Post:
Black Black Heart (31-10-16), Bruenor Battlehammer (30-10-16), magosmpalas (30-10-16), mojo jojo (30-10-16), nickmour70 (04-01-17), themegacyber69 (30-10-16)
Παλιά 30-10-16, 16:29
Το avatar του χρήστη Bruenor Battlehammer
Bruenor Battlehammer Ο χρήστης Bruenor Battlehammer δεν είναι συνδεδεμένος
Προχωρημένο μέλος

Περιοχή: Mithral Hall
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mxkrtg Εμφάνιση μηνυμάτων

Πάντως έχετε υπ'όψιν ότι μπορείτε να βρείτε κλεψύδρες στις αποστολές. Από δοκιμές, νομίζω πως πρέπει να έχετε τουλάχιστον μία (δεν είμαι σίγουρος). Δεν υπάρχει οπτική ένδειξη ότι κερδίσατε κάποια κλεψύδρα, αλλά αν κρατάτε αρχείο, θα δείτε πως ενώ ξεκινήσατε με πχ 3 τώρα έχετε 8, χωρίς να έχετε αγοράσει κάποια επιπλέον.
Αυτό με τις κλεψύδρες το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Βασικά φαίνονται μόνο όταν πας να κάνεις παράλειψη σε αποστολή (τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει άλλο τρόπο για να βλέπω πόσες έχω) και παρατήρησα πως ο αριθμός τους αυξάνεται, όπως είπες κι εσύ, χωρίς να έχω αγοράσει. Οπότε κι εγώ σε κάποιο ανάλογο συμπέρασμα έχω καταλήξει. Ή πως κερδίζεις στις αποστολές, δεν ξέρω αν είναι θέμα τύχης ή αριθμού αποστολών (πχ ανά 10 αποστολές μια κλεψύδρα) και επίσης δεν ξέρω αν κερδίζεις και μια ανά ημέρα όπως τα μανιτάρια.
Αν υποπέσει κάτι στην αντίληψή σου, εδώ είμαστε.
Παλιά 30-10-16, 17:25
Το avatar του χρήστη magosmpalas
magosmpalas Ο χρήστης magosmpalas δεν είναι συνδεδεμένος
Κολλητός του Shakes και του Fidget

Περιοχή: Παράλληλα σύμπαντα
Προεπιλογή

Μπορείς να δεις πόσες εχεις αν περάσεις το ποντίκι πανω απο το μεταφορικό σου
Bruenor Battlehammer (30-10-16), mojo jojo (30-10-16), themegacyber69 (30-10-16)
Παλιά 01-11-16, 23:57
Το avatar του χρήστη mxkrtg
mxkrtg Ο χρήστης mxkrtg δεν είναι συνδεδεμένος
Θρύλος του Forum

Περιοχή: Σουβλακιστάν
Προεπιλογή

Συνεχίζω με τις παρατηρήσεις:

Μέσα στα 100 λεπτά των αποστολών, και επιλέγοντας αποστολές σύμφωνα με τον τρόπο που περιέγραψα, σήμερα κέρδισα 14 κλεψύδρες. Η πρώτη αποστολή δεν δίνει σίγουρα κλεψύδρα, αλλά αποστολή που δίνει μανιτάρι μπορεί να δώσει και κλεψύδρα.

Επίσης 1 στις 3 δεκάλεπτες αποστολές, που δεν μου έδωσε φρουτάκι, μου έδωσε κλεψύδρα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές